Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG przekazało 230 tys. zł Szpitalowi Klinicznemu nr 4 w Lublinie

1
Podziel się

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) przekazało Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu nr 4 w Lublinie 230 tys. zł w ramach pomocy organizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, podała spółka. Środki mają zostać przeznaczone na zakup wyposażenia medycznego pomagającego w zwalczaniu epidemii - m.in. bronchofiberoskopu, który ułatwia badanie dróg oddechowych.

PGNiG przekazało 230 tys. zł Szpitalowi Klinicznemu nr 4 w Lublinie
bErWuwdN

"W PGNiG jesteśmy świadomi wyzwań stojących dziś przed całym społeczeństwem, a w szczególności personelem medycznym, który odgrywa kluczową rolę w walce z koronawirusem. Chcemy być blisko lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych - prawdziwych bohaterów tych dni" - powiedział prezes Jerzy Kwieciński, cytowany w komunikacie.

Kwota przekazana lubelskiemu szpitalowi pozwoli na zakup sprzętu i środków ułatwiających walkę z epidemią koronawirusa. Będą to m.in. półmaski filtrujące, urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń wraz z zapasem środka dezynfekującego, a także bronchofiberoskop.

W okolicach Lublina znajduje się kopalnia ropy naftowej i gazu ziemnego, która jest częścią Ośrodka Kopalń Łańcut, należącego do PGNiG.

bErWuwdP

To kolejna inicjatywa PGNiG na rzecz walki z trwającą epidemią. Do tej pory spółka przeznaczyła za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza łącznie ponad 6,5 mln zł na pomoc dla szpitali.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

bErWuweq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
423424
rok temu
a czemu spolki a nie panstwo?