Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG: Większość Polaków popiera dywersyfikację dostaw gazu ziemnego

4
Podziel się:

Działania zmierzające do dywersyfikacji kierunków dostaw gazu ziemnego nad Wisłę popiera większość Polaków, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

PGNiG: Większość Polaków popiera dywersyfikację dostaw gazu ziemnego
bECwkRDV

"Polacy są świadomi znaczenia bezpieczeństwa energetycznego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w zdecydowanej większości popierają działania podejmowane przez PGNiG, aby zagwarantować wszystkim odbiorcom pewne dostawy gazu po rynkowej cenie" - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak w rozmowie z "Parkietem".

Niemal wszyscy respondenci - aż 96% - uznali bezpieczeństwo energetyczne za rzecz ważną. Ich zdaniem sposobem na jego poprawę jest dywersyfikacja źródeł importu błękitnego paliwa i wzrost krajowego wydobycia, wynika także z badania.

Z kolei 80% opowiedziało się za zwiększeniem liczby krajów, z których Polska importuje gaz, a 84%, ankietowanych dostrzega w dywersyfikacji skuteczny sposób na całkowitą rezygnację z dostaw z Rosji. Natomiast 88% jest za zwiększeniem inwestycji w krajowe wydobycie, a trzy czwarte respondentów wypowiedziało się pozytywnie o rozwoju działalności poszukiwawczo-wydobywczej polskich firm na rynkach zagranicznych.

bECwkRDX

"Jednym z celów strategicznych PGNiG jest dywersyfikacja kierunków dostaw gazu ziemnego do Polski i systematyczne zmniejszanie wolumenu gazu, który sprowadzamy z Rosji. W ostatnich czterech latach mocno postawiliśmy na rozwój wydobycia węglowodorów zarówno w kraju, jak i za granicą - przede wszystkim na Norweskim Szelfie Kontynentalnym" - wskazał także Woźniak.

Badanie opinii publicznej na zlecenie PGNiG zrealizował Kantar w listopadzie 2019 r. Zostało ono przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 1 tys. osób.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.

bECwkREy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
kolo57
2 lata temu
Dywersyfikacja tak pod warunkiem że,cena gazu nie wzrośnie .Obecnie nikt nie mówi ile naprawdę kosztuje gaz z USA lub Kataru a ile z Rosji.Wiedząc o tym można przeprowadzać badania opinii publicznej . Bez tego jest to tylko zwykła propaganda.
123
2 lata temu
TO ma być podyktowane rachunkiem ekonomicznym i zdrowym rozsądkiem. Jeżeli będziemy kupować "EUROPEJSKI" gaz i płacić za pośrednictwo to marny interes w imię poprawności politycznej.
Gall
2 lata temu
Jeżeli tylko większość uważa , że dywersyfikacja jest ważna to jest bardzo poważny problem tych ludzi - co to za grupa , która chce jednego dostawcy i tylko z Rosji - wiadomo jacy to wyborcy . Taka postawa to nie tylko przerażenie - to jest forma zdrady narodowej .
bECwkREz
lakon
2 lata temu
Co z tego wynika? Usprawiedliwienie spadków PGNIG czy przyzwolenie na podniesienie cen? Po co robi się takie sondaże?