Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PHN i Hillwood Polska mają umowę ws. projektu logistyczno-magazynowego

0
Podziel się:

Grupa kapitałowa Polski Holding Nieruchomości (PHN) i Grupa Hillwood Polska podpisały umowę joint venture w sprawie realizacji inwestycji logistyczno-magazynowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na nieruchomościach należących do grupy kapitałowej PHN, położonych w Świebodzinie, podał PHN. Budowa magazynu w formule BTS (built to suit) rozpocznie się w marcu br. i zakończy w 2019 r.

PHN i Hillwood Polska mają umowę ws. projektu logistyczno-magazynowego

Przedmiotem umowy joint venture jest określenie zasad i warunków współpracy oraz roli partnerów w realizacji wspólnego przedsięwzięcia. Hillwood Polska będzie uczestniczył w procesie realizacji projektu oraz będzie zarządzał inwestycją po jej wybudowaniu. Projekt dostarczy na rynek 10 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, podano.

"Realizacja projektów logistycznych z parterami lub formule BTS wpisuje się w nasze założenia strategiczne na najbliższe lata. Sukces naszego pierwszego projektu magazynowego - Hillwood & PHN Pruszków utwierdził nas w przekonaniu, że powinniśmy realizować podobne projekty w innych naszych lokalizacjach. Cenimy sobie dotychczasową współpracę z Hillwood Polska w formule joint venture i jestem przekonany, że realizacja nowej inwestycji magazynowej przebiegnie profesjonalnie i terminowo, tak aby nowy najemca jeszcze w tym roku mógł w pełni korzystać ze swojej przestrzeni" - powiedział prezes PHN Marcin Mazurek, cytowany w komunikacie.

"Cieszymy się, że nasza współpraca z PHN zaowocowała realizacją kolejnego wspólnego projektu, tym razem w formule BTS. Dzięki połączeniu potencjału obu firm w postaci m.in. zasobów gruntowych oraz bogatego doświadczenia w sektorze magazynowym jesteśmy w stanie zaoferować klientom doskonałej jakości powierzchnie logistyczne w atrakcyjnych lokalizacjach oraz korzystny harmonogram realizacji inwestycji" - dodał prezes Hillwood Polska Hubert Michalak.

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule BTS (built to suit) przy uwzględnieniu założeń i standardów najemcy, z którym podpisana została wieloletnia umowa najmu. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Atlas Ward, podsumowano.

20 marca PHN 3 - spółka zależna Polskiego Holdingu Nieruchomości - złożyła wraz z HE Dutch II B.V. z grupy kapitałowej Hillwood wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) w sprawie zgody na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)