Notowania

budownictwo
12.09.2019 13:09

PHN: Kolejne mieszkania trafią do oferty spółki na początku 2020 r.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) planuje wprowadzenie do sprzedaży kolejnej puli mieszkań na początku 2020 r., poinformował prezes Marcin Mazurek. Będą to lokale w ramach I etapu projektu Młoda Białołęka w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na początku przyszłego roku Młoda Białołęka będzie w sprzedaży. Pierwszy etap obejmuje 174 mieszkania" - powiedział Mazurek podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes ds. inwestycji Tomasz Górnicki poinformował, że obecnie spółka prowadzi sprzedaż w dwóch projektach. W Vis a Vis Wola etap I w Warszawie spółka sprzedała już 100% z dostępnych mieszkań, a w Vis a Vis Wola II - 68%. W inwestycji Marina Yacht Park w Gdyni, po dodaniu do oferty w ostatnich dniach 40 kolejnych mieszkań, poziom objęcia umowami sięga 64%, wymienił Górnicki.

"Proces sprzedaży mieszkań na wszystkich inwestycjach idzie zgodnie z założeniami. Ceny mieszkań przewyższają ceny z początkowych założeń" - podkreślił Górnicki.

Prezes pytany o harmonogram przekazań lokali wskazał, że również tutaj spółka oczekuje realizacji pierwotnych założeń.

"Projekty warszawski i gdyński są w trakcie zaawansowanej realizacji. Na dziś przewidujemy ich oddanie zgodnie z planem" - powiedział Mazurek.

W lipcu PHN informował, że otrzymał prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę trzech etapów osiedla Młoda Białołęka przy ul. Geodezyjnej w Warszawie. Rozpoczęcie prac budowlanych w I etapie zaplanowane było w IV kwartale 2019 r., a termin przekazania gotowych mieszkań na III kwartał 2021 r. W I etapie inwestycji powstaną 174 mieszkania o metrażach od 36 m2 do 82 m2. Docelowo osiedle będzie składać się z ok. 500 mieszkań.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz