Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PHN ma umowę joint venture ws. realizacji inwestycji logistyczno-magazynowej

1
Podziel się:

Polski Holding Nieruchomości (PHN) oraz jego spółki zależne PHN 3 Sp. z o.o. i PHN SPV 21 Sp. z o.o. podpisały umowę joint venture z Hillwood Polska oraz HE Dutch II B.V. w sprawie realizacji inwestycji logistyczno-magazynowej wraz z niezbędną infrastrukturą na nieruchomościach należących do grupy kapitałowej PHN w gminie Świebodzin, podała spółka.

PHN ma umowę joint venture ws. realizacji inwestycji logistyczno-magazynowej

"Przedmiotem umowy joint venture jest określenie zasad i warunków współpracy oraz roli partnerów w realizacji wspólnego przedsięwzięcia polegającego na wybudowaniu hali logistyczno-magazynowej o powierzchni ok. 10 tys. m2. Projekt realizowany będzie w formule BTS (built to suit) przy uwzględnieniu założeń i standardów najemcy" - czytamy w komunikacie.

Na mocy zawartej umowy HE Dutch II B.V. nabędzie 50% udziałów w spółce PHN SPV 21, która będzie realizowała projekt joint venture, pod warunkiem uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy oraz nieskorzystania z prawa pierwokupu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

"Zawarcie umowy joint venture w sprawie realizacji inwestycji logistyczno-magazynowej w Świebodzinie wpisuje się w strategię emitenta, zakładającą realizację projektów logistycznych z parterami lub w formule BTS" - czytamy dalej.

Wcześniej w marcu PHN 3 złożył wraz z HE Dutch II B.V. z grupy kapitałowej Hillwood wniosek do UOKIK w sprawie zgody na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Wiadomo z po...
5 lata temu
Nie interesuje mnie takie wiesci