Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
30.10.2020 18:12

PHN zaktualizował program obligacji, rozważa emisję do 300 mln zł w IV kw.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) zaktualizował program emisji obligacji i rozważa emisję obligacji w ramach programu w IV kw. br. o wartości do 300 mln zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd spółki Polski Holding Nieruchomości [...] dokonał aktualizacji ustanowionego przez spółkę programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej wyemitowanych i niewykupionych obligacji nieprzekraczającej 1 000 000 000 zł w każdym momencie trwania programu" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka zawarła aneks nr 1 do umowy programowej z bankami obsługującymi program, tj. z PKO Bankiem Polskim, Bankiem Pekao, BNP Paribas Bank Polska i Santander Bank Polska, mający na celu m.in. uwzględnienie stosownych zmian w przepisach prawa, które weszły w życie w trakcie obowiązywania Programu.

Zmieniony program umożliwia dokonywanie przez PHN wielokrotnych emisji obligacji, przy czym łączna wartość nominalna obligacji wyemitowanych i niewykupionych w ramach programu nie przekroczy 1 mld zł; okres zapadalności obligacji każdej serii nie przekroczy 7 lat, z zastrzeżeniem ewentualnej możliwości ich wcześniejszego wykupu; obligacje mogą podlegać wprowadzeniu do obrotu na Catalyst.

"Spółka informuje również, że rozważa dokonanie emisji obligacji w ramach zmienionego programu w czwartym kwartale 2020 r., z zastrzeżeniem wystąpienia odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych" - czytamy dalej.

Maksymalna aktualnie rozważana wartość emisji to 300 mln zł, przy czym w przypadku dużego zainteresowania ze strony inwestorów na etapie budowania księgi popytu, spółka nie wyklucza możliwości podwyższenia wartości emisji o dodatkowe 20%, podano także.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW. W 2019 r. miał 171,9 mln zł skonsolidowanych przychodów z najmu.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz