Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Piontkowski: Planujemy rozpoczęcie roku szkolnego 1 IX z zajęciami stacjonarnymi

3
Podziel się:

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) zakłada, że rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 1 września. Uczniowie na terenie szkoły nie będą musieli zasłaniać nosa i ust, poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Piontkowski: Planujemy rozpoczęcie roku szkolnego 1 IX z zajęciami stacjonarnymi
(PAP)
bEDDzYdh

"1 września zakładamy powrót do tradycyjnych zajęć w szkołach" - powiedział Piontkowski w trakcie konferencji prasowej.

Zaznaczył, że uczniowie nie będą mieć obowiązku zasłaniania ust i nosa.

"Nie zakładamy, żeby był obowiązek zasłaniania ust i nosa. Oczywiście, nie będziemy zakazywali [...] ale podczas standardowych zajęć nie będzie obowiązywać" - zaznaczył.

bEDDzYdj

Przedstawił też wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) dot. organizacji zajęć, lekcji, wydawania posiłków, a także zasad postępowania w przypadku stwierdzenia COViD u uczniów lub pracowników.

Przygotowano też scenariusze postępowania, zakładające możliwość ograniczenia lub zawieszenia zajęć stacjonarnych w konkretnej placówce. Decyzję podejmowałby dyrektor za zgodą organu prowadzącego placówkę i Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Obecnie przygotowywane są wytyczne, jak miałoby się to odbywać i w jakich sytuacjach. Wówczas szkoły przechodziłyby na nauczanie zdalne (w ograniczonym bądź pełnym wymiarze).

MEN zachowa prawo do ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych na części lub całości terytorium kraju, gdyby zaszła taka konieczność.

W ubiegłym roku szkolnym - ze względu na pandemię - zajęcia stacjonarne w placówkach były zawieszone od 12 marca.

bEDDzYdK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Kasia
rok temu
Kazdy normalnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę z tego co oznacza wpuszczenie dzieci i nauczycieli bez masek bez rękawiczek do jednej zamkniętej przestrzeni.To zaamach na ich życie i życie ich rodzin. Nauczyciele i rodzice protestujcie!!!
Bose
rok temu
Nauczyciel ma pracować w klasie z grupą 30 uczniów, a lekarz rodzinny boi się jednego pacjenta, który chce tylko skierowanie do okulisty Podaje mu je przez dziurkę od klucza( przez wąski otwór w drzwiach. O zgrozo!
Gość
rok temu
Szanowna redakcjo, jaki związek z giełdą ma komunikat ministerstwa edukacji?
bEDDzYdL