Notowania

górnictwo
01.08.2019 09:23

Piotr Dziadzio został powołany na stanowisko głównego geologa kraju

Prezes Rady Ministrów powołał na wniosek ministra środowiska nowego głównego geologa kraju, którym został Piotr Dziadzio, podało Ministerstwo Środowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Tak odpowiedzialne stanowisko wymaga osoby z dużym doświadczeniem. Pan Piotr Dziadzio spełniał wszystkie wymagane kryteria. Jest on autorem wielu publikacji naukowych, opracowań, projektów i dokumentacji geologicznych. Dodatkowo posiada stopień dyrektora górniczego III. Od 1992 pracował w wielu instytucjach publicznych, gdzie posiadał nieposzlakowaną opinię bardzo dobrego fachowca" - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk, cytowany w komunikacie.

Piotr Dziadzio jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi, gdzie uzyskał tytuł magistra geologii w zakresie stratygraficzno-poszukiwawczym. W Państwowym Instytucie Geologicznym uzyskał tytuł doktora nauk o Ziemi w zakresie geologii. Ukończył Studia podyplomowe z zakresu zarządzania firmą w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis Univerisity w Nowym Sączu. Posiada uprawnienia geologiczne kat. I.

Karierę zawodową w geologii rozpoczął w 1992 roku w PAN-Instytucie Nauk Geologicznych. W latach 1993-2006, pracował w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG) w Biurze Geologicznym Geonafta w Gorlicach oraz w Departamencie Poszukiwania Złóż Ośrodku - Regionalnym Południe w Jaśle. W latach 2006-2011 był dyrektorem zarządzającym spółką Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze sp. z.o.o. w Gorlicach. W latach 2012-2013 pracował w firmach prywatnych związanych z wydobyciem surowców. Następnie od 2013 pracował w Instytucie Nafty i Gazu - Państwowym Instytucie Badawczym.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2019

Pytam czy toStary dziadzio?

Rozwiń komentarze (1)