Notowania

rynek spożywczy
08.10.2019 10:56

PKN Orlen: 4300 produktów pozapaliwowych na stacjach od polskich dostawców

PKN Orlen współpracuje z ok. 170 polskimi producentami produktów pozapaliwowych, sprzedawanych na stacjach koncernu w Polsce, poinformował prezes Daniel Obajtek. W efekcie już 85% wszystkich produktów (4300 pozycji) na polskich stacjach firmy pochodzi od polskich dostawców lub została wyprodukowana w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dwa lata temu mieliśmy plan, żeby napędzać się nawzajem, inwestując w małe polskie przedsiębiorstwa. Ten plan udało się zrealizować. Współpracujemy dziś z ok. 170 polskimi producentami, a ich produkcja zwiększyła się w tym czasie o 9%. Ponadto te firmy zyskały stabilność i perspektywy do dalszych inwestycji" - powiedział Obajtek na konferencji prasowej w trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zaznaczył, że koncern chce również zwiększać udział polskich produktów w sprzedaży na stacjach w Czechach czy w Niemczech.

"Oczywiście, ten udział jest dziś znacznie niższy niż w Polsce, bo w całej Europie świadomość chęci wspierania rodzimych producentów rośnie, dlatego za granicą polskie produkty sprzedajemy głównie pod markami własnymi Orlenu" - powiedziała ISBnews członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej Patrycja Klarecka.

"Z PKN Orlen współpracujemy od 2014 roku, w tym czasie nasze obroty wzrosły trzykrotnie, przy zachowaniu poziomu rentowności, a rozpoznawalność naszego produktu znacząco wzrosła w całym kraju" - powiedział dyrektor handlowy spółki Sekpol, producenta sękacza, Adrian Lach.

Podkreślił, że spółka jest gotowa do współpracy także na rynkach czeskim i niemieckim.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz