Notowania

rynek spożywczy
03.09.2019 17:02

PKN Orlen: 85% produktów na stacjach koncernu pochodzi od polskich dostawców

Już 85% produktów sprzedawanych w sklepach na stacjach PKN Orlen w Polsce pochodzi od polskich dostawców i zostało wyprodukowane w naszym kraju, poinformował prezes Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Od początku bardzo ważny był dla nas patriotyzm gospodarczy. Obecnie już 85% produktów na stacjach Orlen w Polsce zostało wyprodukowanych w Polsce przez polskich producentów" - powiedział Obajtek podczas spotkania z dziennikarzami w kuluarach XXiX Forum Gospodarczym w Krynicy.

W trakcie wydarzenia do grona polskich dostawców na stacje koncernu dołączyło pięć kolejnych firm: WML, Nowel, Stokson, Bracia Sadownicy oraz Zakłady Mięsne Stanisławów.

"Dzięki nawiązaniu współpracy z Orlenem, jesteśmy świeżo po inwestycji w nowy park maszynowy i zwiększeniu zatrudnienia" - powiedział wiceprezes firmy Nowel, producenta pieczywa mrożonego, Michał Zajezierski.

"Chcemy nadal dywersyfikować dostawców na nasze stacje. Obecnie zamiast jednego producenta parówek będziemy mieli ich aż pięciu" - powiedziała członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży Patrycja Klarecka.

Prezes PKN Orlen dodał, że także w asortymencie sklepów na stacjach Grupy Orlen w innych krajach znajduje się coraz więcej wyrobów z Polski.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz