Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen chce podtrzymać wypłatę dywidendy w 2020 roku

0
Podziel się

PKN Orlen planuje podtrzymać wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy z zysku za 2019 rok, zapowiedział członek zarządu koncernu ds. korporacyjnych Armen Artwich.

PKN Orlen chce podtrzymać wypłatę dywidendy w 2020 roku
bDUqsLyZ

"Planujemy podtrzymać wypłatę dywidendy w tym roku, ale ostateczna decyzja należeć będzie do walnego zgromadzenia spółki. Finalną rekomendację zarządu w tej sprawie przedstawimy w marcu. Przypomnę tylko, że w 2019 roku wypłaciliśmy 3,5 zł dywidendy na akcję, czyli była ona rekordowa, najwyższa od 2005 roku" - powiedział Artwich na konferencji prasowej.

Zapewnił jednocześnie, że w 2019 roku koncern utrzymał dobrą sytuację finansową, zwiększył przepływy z działalności operacyjnej i zmniejszył zadłużenie.

"Wysoki poziom posiadanej gotówki i niski stan zadłużenia pozwalają nam planować wyższe, niż w ubiegłych latach nakłady inwestycyjne, przy zachowaniu zdolności do wypłaty dywidendy" - podkreślił.

bDUqsLzb

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bDUqsLzC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)