Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen, Grupa Lotos i Energa przeanalizują budowę elektrowni w Gdańsku

2
Podziel się

PKN Orlen podpisał z Grupą Lotos i Energą list intencyjny, w którym strony zadeklarowały wolę przystąpienia do wspólnych rozmów w celu analizy możliwości oraz ewentualnych warunków zrealizowania wspólnej inwestycji w zakresie budowy elektrowni gazowo-parowej w Gdańsku do lipca 2026 r., podały spółki.

PKN Orlen, Grupa Lotos i Energa przeanalizują budowę elektrowni w Gdańsku
bEhBsTuJ

"Zakres projektu obejmuje analizę i dobór optymalnej konfiguracji bloku (technologia, sprawność, moc) oraz jego lokalizacji" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami listu, strony będą prowadzić rozmowy w celu uzgodnienia założeń i warunków projektu, w szczególności, w następujących kwestiach:

- ustalenie warunków prawnych i technicznych realizacji projektu przez strony, jak również wszelkich innych czynników, które mogą mieć znaczenie z punktu widzenia realizacji projektu;

bEhBsTuL

- ustalenie zasad finansowania projektu;

- w przypadku realizacji elektrowni gazowo-parowej: opracowanie projektu umowy o wspólnym przedsięwzięciu (joint venture) regulującej zasady współpracy stron przy realizacji projektu;

- ustalenie pozostałych warunków realizacji projektu, wymieniono w raporcie.

Podpisany list intencyjny wiąże strony do czasu zawarcia stosownych umów, nie później jednak niż do 31 grudnia 2021 r., podano także.

bEhBsTuR

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

bEhBsTvm
energetyka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Mccain
8 miesięcy temu
Spokojnie. Nie chodzi o to żeby złapać króliczka tylko żeby go gonić. Już specjaliści z energa będą gonić wokoło jak długo się da...
Środkowo pomo...
8 miesięcy temu
czemu nie w Slupsku taka elektrownia jest strasznie miasto tworcza, wszystko nam zabralioscie do gdanska !!! TPSA, PZU i inne