Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen ma 10 stacji paliw Benzina na Słowacji, w 2020 roku planuje kolejne

4
Podziel się:

Warszawa, 16.12.2019 (ISBnews) - Zgodnie z zapowiedziami, Grupa Orlen kończy 2019 rok z 10 stacjami na słowackim rynku detalicznym, gdzie posiada 8 stacji ze sprzedażą pozapaliwową oraz 2 placówki samoobsługowe w formacie Benzina Expres, podał Orlen. W 2020 roku sieć będzie konsekwentnie rozbudowywana o nowe obiekty, a istniejące stacje będą dostosowywane do standardów polskiej i czeskiej sieci, m.in. poprzez wprowadzanie formatu Stop Cafe.

PKN Orlen ma 10 stacji paliw Benzina na Słowacji, w 2020 roku planuje kolejne
bEEmYFXF

"Rekordowe wyniki naszego segmentu detalicznego, nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i Niemczech, pokazują, że mamy duże kompetencje w budowaniu nowoczesnej i konkurencyjnej sieci stacji paliw. Nasze doświadczenia z powodzeniem wykorzystujemy w ekspansji na rynek słowacki, gdzie zbudowaliśmy już solidną bazę do dalszego rozwoju. Na słowackich stacjach, działających pod połączonymi markami Benzina i Orlen, sprzedajemy nie tylko wyprodukowane przez nas paliwa, ale także polskie produkty pozapaliwowe, wzmacniając pozycję koncernu i budując postrzeganie naszego kraju poza jego granicami" - powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Dotychczas słowacka sieć Grupy Orlen sprzedała blisko 3 mln litrów paliwa Verva i Efecta wyprodukowanego w czeskich rafineriach. Obiekty ze sprzedażą pozapaliwową będą sukcesywnie dostosowywane do standardów sieci obowiązujących w innych krajach, m.in. poprzez wdrażanie formatu Stop Cafe, z szeroką ofertą gastronomiczną. Już teraz, podobnie jak w Czechach, na słowackich stacjach dostępne są polskie produkty, w tym między innymi napoje, artykuły spożywcze, oleje i płyny eksploatacyjne. Słowacką sieć uzupełniają dwa obiekty bezobsługowe Benzina Expres oferujące paliwa Verva i Efecta. Stacje Grupy Orlen na Słowacji funkcjonują w miejscowościach Malacky, Holice, Lužianky, Šelpice, Šurany, Strečno, Tesárske Mlyňany, Senec, Bańska Bystrzyca i Koszyce, podano również.

"Zgodnie z zapowiedziami, zrealizowaliśmy nasz cel na ten rok, zakładający budowę fundamentów dla dalszego rozwoju sieci detalicznej Grupy Orlen na Słowacji. Jednak ważniejsze niż liczba obiektów są dla nas parametry biznesowe i rentowność stacji. Już teraz widzimy, że słowaccy klienci bardzo dobrze oceniają nasze obiekty i ofertę. Przyszły rok będzie czasem pozyskiwania kolejnych obiektów oraz ujednolicania standardów stacji włączanych do naszej sieci. W ciągu kilku lat chcemy należeć do liderów rynku detalicznego na Słowacji" - dodał prezes Unipetrolu, czeskiej spółki z Grupy Orlen Tomasz Wiatrak.

bEEmYFXH

Na koniec III kwartału 2019 roku w ramach sieci stacji Grupy Orlen, liczącej ok. 2800 obiektów w pięciu krajach, funkcjonowało ponad 2100 punktów gastronomicznych Stop Cafe oraz Star Connect, w tym blisko 460 sklepów convenience pod marką O!Shop.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bEEmYFYi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
vgdfbb
rok temu
A Bratysława,Preszów,Żylina,Nitra,Trnava?
Ab
2 lata temu
Malacky, Holice, Lužianky, Šelpice, Šurany, Strečno, Tesárske Mlyňany, Senec, Bańska Bystrzyca i Koszyce,
Kazek
2 lata temu
Jest 1 w Malacky
bEEmYFYj
Nick
2 lata temu
Super miasta Ok Koszyce a reszta ?