Notowania

górnictwo
13.05.2019 15:40

PKN Orlen planuje uruchomienie produkcji gazu na Podkarpaciu pod koniec 2020 r.

Grupa PKN Orlen planuje uruchomienie produkcji gazu ze złoża na Podkarpaciu pod koniec 2020 r., podała spółka. Spółka rozpoczęła właśnie wiercenie drugiego otworu - odwiertu Bystrowice OU-2, a  jego cel to przetestowanie nowych horyzontów z gazem,  jak i dalsze rozpoznanie odwiertu Bystrowice OU-1, podano także. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Eksploatując obiecujące złoża na Podkarpaciu myślimy nie tylko o zyskach, lecz także o bezpieczeństwie energetycznym kraju. Dlatego właśnie prowadzimy dalsze prace poszukiwawczo-badawcze w tym rejonie. Już widzimy, że nasza strategia wydobywcza przynosi wymierne efekty" - powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Prace wiertnicze prowadzone są na nowo odkrytym złożu gazu ziemnego w gminie Roźwienica, województwo podkarpackie. Realizowany otwór będzie miał głębokość 2050 m, a wiercenie wraz z pracami pomocniczymi potrwa około 90 dni. Złoże gazu ziemnego Bystrowice jest wielohoryzontowe, a nagromadzenia gazu występują w utworach miocenu oraz w jego podłożu. Uruchomienie produkcji gazu planowane jest na koniec 2020 r.

"Zasoby wydobywalne złoża Bystrowice zostały oszacowane na poziomie 2 mld m3 wysokometanowego gazu ziemnego o ponad 98-proc. zawartości metanu. Wydobycie ze złoża może trwać minimum 10 lat. Dokładne dane będzie można podać po przeprowadzeniu m.in. testów produkcyjnych wszystkich horyzontów gazonośnych. W 2019 r. planowane jest wiercenie jeszcze jednego otworu, Bystrowice OU-3 w obrębie odkrytego złoża. Niezależnie od rozpoznania złoża Bystrowice, spółka kontynuuje prace poszukiwawcze na tej koncesji, właśnie zakończyła akwizycję nowych danych sejsmicznych 3D" - czytamy także.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2019

znamsiesciema pod publiczke

14-05-2019

A RyżyPropaganda przed wyborcza,notowania spadają ,weźcie się za konkretne reformy a nie siejcie populizmu.

13-05-2019

ZdzisławObajtek co odkrył 98%....njlepszego gazu w tym gazie. Jak 2mln wyeksploatują to będzie największy sukces Orlenu.

Rozwiń komentarze (3)