Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym PKOl przez kolejne 4 lata

0
Podziel się:

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery lata, tj. co najmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r., podała spółka.

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym PKOl przez kolejne 4 lata

"W ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie PKN Orlen we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100%. W 2020 roku, pomimo pandemii, nie zrezygnowaliśmy również ze wsparcia związków sportowych, klubów i naszych zawodników. Dzięki temu mogli nadal trenować, aby w każdej chwili móc wrócić na sportowe areny. Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Warto podkreślić też, że nasza postawa w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu. Badania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku przez pracownię Wavemaker wskazały, że PKN Orlen jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

PKN Orlen jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego od 2017 r.

"Dziękuję PKN Orlen oraz panu prezesowi Danielowi Obajtkowi za konsekwentne wspieranie PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Sponsora Strategicznego możemy realizować nasze główne zadanie - zapewnić Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udział w Igrzyskach Olimpijskich, najważniejszej sportowej imprezie świata. PKN Orlen ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu" - dodał prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

Oprócz wsparcia finansowego współpraca Polskiego Komitetu Olimpijskiego z PKN Orlen to edukacja olimpijska, opieka nad zawodnikami, promocja postaw fair-play czy propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia, podano także.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)