Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen przedłużył porozumienie z Kolejami Litewskimi do 2028 r.

0
Podziel się:

Orlen Lietuva - litewska spółka zależna PKN Orlen - przedłużyła porozumienie o współpracy z Kolejami Litewskimi do 2028 r., podała grupa.

PKN Orlen przedłużył porozumienie z Kolejami Litewskimi do 2028 r.

"Umowa pozwoli nie tylko na utrzymanie dotychczasowego wolumenu przewożonych produktów do krajów bałtyckich, ale przyczyni się do znacznego zwiększenia transportu produktów do Polski" - czytamy w komunikacie.

Zarządzająca rafinerią w Możejkach Orlen Lietuva jest jednym z największych klientów Kolei Litewskich. W ciągu roku spółka przewozi około 9 mln ton produktów wytworzonych przez Orlen Lietuva.

"Naszym strategicznym celem jest dalszy rozwój i budowa wartości Orlen Lietuva z korzyścią dla otoczenia społeczno-gospodarczego regionu. Przed nami duże inwestycje w modernizację zakładu w Możejkach, których celem jest uzyskanie najwyższej jakości produkcji i utrzymanie konkurencyjności. W tym kontekście podpisana przez spółkę Orlen Lietuva i spółkę Koleje Litewskie umowa o dalszej współpracy jest bardzo ważna i świadczy o coraz lepszych relacjach, co korzystnie wpływa na biznes obu stron. Dlatego przykładałem do tego porozumienia szczególną wagę" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

"Orlen Lietuva jest jednym z naszych najważniejszych klientów. Bardzo cenimy partnerstwo strategiczne z Orlenem, a porozumienie jest rezultatem pracy naszych zespołów. Codziennie dążymy do zapewnienia usług przewozowych na najwyższym poziomie, między innymi dlatego po raz pierwszy otworzyliśmy trasę przewozową produktów ropopochodnych do Polski. Kończymy również odbudowę odcinka kolejowego z Możejek do Renge na Łotwie" - dodał dyrektor generalny Kolei Litewskich Mantas Bartuszka.

Zakład w Możejkach należący do Orlen Lietuva jest jedyną rafinerią w krajach bałtyckich. Od niedawna jest też elementem zintegrowanego łańcucha petrochemicznego PKN Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)