Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
12.03.2020 16:56

PKN Orlen rozpoczął pierwsze dostawy płynu do dezynfekcji rąk

Warszawa, 12.03.2020 (ISBnews) - Ruszyła produkcja płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie produkcyjnym w Jedliczu spółki Orlen Oil z grupy kapitałowej Orlen, podał koncern. Pierwsza partia produktu, w związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku, zostanie wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Natomiast w przyszłym tygodniu dostawy będą realizowane na stacje paliw PKN Orlen oraz na potrzeby innych podmiotów gospodarczych. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Obecne moce produkcyjne należącego do Grupy Orlen zakładu Orlen Oil w Jedliczu to 750 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk na tydzień, w opakowaniach 5 litrowych. Płyn do dezynfekcji jest wirusobójczy, jego produkcja opiera się na alkoholu etylowym. Nowy produkt jest już dopuszczony do obrotu decyzją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Z kolei alkohol potrzebny do produkcji jest kupowany od dostawców mających certyfikat ECHA wydawany przez Europejską Agencję Chemikaliów, podano również.

Zakład Orlen Oil w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk, podkreślono.

Oprócz bieżącej produkcji w Jedliczu, na terenie zakładu odbywa się obecnie modernizacja wytwórni smarów. Planowana jest m.in. budowa czterech zbiorników surowcowych o pojemności ok. 60 tys. litrów każdy. Spółka realizuje też zakup dwóch linii konfekcyjnych pod produkcję płynów, co znacząco zwiększy możliwości wytwórcze, podał także Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

NiemategorodoNareszcie jasna pała ktoś pomyślał o przestawieniu produkcji! Dziękujemy popieramy. My. Polacy ;-)

12-03-2020

Marek 16Wszyscy czekają w Polsce na rejestrację produktów biobójczych nawet 2 lata a tu sobie załatwili wszystko w tydzień. A gdzie badania preparatu itp.

12-03-2020

AhouNa zdjęciu Orlen we Wrocławiu przy Pasażu Grunwaldzkim, niemożliwe ale się zgadza ! Pozdrawiam hej

Rozwiń komentarze (6)