Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
19.03.2020 12:50

PKN Orlen sukcesywnie obniża ceny paliw na swoich stacjach

PKN Orlen sukcesywnie obniża ceny paliw na swoich stacjach, poinformował prezes Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Sukcesywnie obniżamy ceny paliw na naszych stacjach. Obecnie należą one do najniższych w całej Europie i są zdecydowanie niższe niż ceny w krajach naszego regionu" - napisał Obajtek na swoim profilu na Twitterze.

Kilka dni temu PKN Orlen poinformował, że przygotował nową, niższą ofertę cenową paliw na stacjach w całej Polsce. Miał to być efekt nie tylko taniejącej ropy naftowej, ale też rezultat działań koncernu optymalizujących koszty produkcji.

Koncern zapowiadał wówczas dalsze systematyczne obniżanie cen paliw na stacjach. W jego ocenie, na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się autem, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce.

Od początku tego roku do 16 marca na stacjach własnych Orlenu ceny benzyny 95 spadły o ok. 46 groszy na litrze, a diesla o 60 groszy na litrze.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

wadzykretynizm, chca wybory robic w kwarantannie jak ludzie z domów nie mogą i boją sie wychodzic

19-03-2020

RtyWybory? Czy osoby na kwarantannie będą głosować? Jak ich brak ma się do kpnstytucji.

20-03-2020

koloa co maja robic jak juz nie ma gdzie tego składować.... i jeszcze to gadanie ze wychodza polakom naprzeciw i obnizaja ceny bo koronawirus i zeby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)