Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
20.03.2020 13:16

PKN Orlen wprowadza na stacje 1-litrowe opakowania płynu do dezynfekcji

PKN Orlen rozpoczął na swoich stacjach dystrybucję płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach 1-litrowych, podał prezes Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pierwsza partia 1L płynu do dezynfekcji rąk dociera już na stacje @PKN_ORLEN. Zdajemy sobie sprawę z olbrzymiego zapotrzebowania na ten produkt. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by po zaopatrzeniu służb medycznych jak najszerzej trafiał on do otwartej sprzedaży" - napisał Obajtek na swoim profilu na Twitterze.

Cena detaliczna płynu w opakowaniu 1 litr to 15 zł, a na stacjach PKN Orlen wprowadzony został limit jednego opakowania na klienta.

Kilka dni temu prezes Orlenu zapowiadał podczas briefingu w Jedliczu, gdzie spółka Orlen Oil produkuje płyn do dezynfekcji, że w marcu koncern wyprodukuje ok. 2,5 mln l płynu, a w kwietniu już ok. 4,5 mln l. W pierwszej kolejności produkowane były opakowania 5-litrowe, następnie 1-litrowe, a w przyszłym tygodniu być może ruszy także produkcja opakowań 0,5-litrowych.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

guzdawMityczny płyn, którego poza spekulantami e stacji nikt jeszcze nie widział.

20-03-2020

POLAKTak się chwalą. A w Gorzowie nie ms nigdzie. Przestańcie opatrzyć tylko weźcie się za robotę i niech w końcu będą te środki.

20-03-2020

QcykNie ma tego nigdzie. Ale Pan Prezydent ładnie wyglądał w telewizji

Rozwiń komentarze (6)