Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen zainaugurował kampanię #WspieramyPolskę

0
Podziel się

Kampania #WspieramyPolskę, którą zainaugurował własnie PKN Orlen, ma wzmocnić postawy konsumenckie i zachęcić Polaków do świadomego wybierania produktów rodzimych firm, promując ideę nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego, podała spółka.

PKN Orlen zainaugurował kampanię #WspieramyPolskę
bEruQeDF

PKN Orlen od dwóch lat poszerza dostępność produktów wytworzonych w Polsce. Aktualnie koncern współpracuje z ponad 170 polskimi firmami, a ich produkty stanowią 85% asortymentu pozapaliwowego na stacjach Orlen w Polsce, poinformowano.

"PKN Orlen, jako silna firma, rozszerzył współpracę biznesową z polskimi producentami właśnie w czasie pandemii. Szeroko wychodzimy z nową kampanią #WspieramyPolskę, ponieważ każdy z nas powinien dołożyć swoją cegiełkę dla wsparcia krajowej gospodarki, tak aby ponownie zdynamizować jej funkcjonowanie. Dla nas takim działaniem jest współpraca z polskimi producentami. W tym celu wykorzystujemy całą naszą sieć detaliczną, nie tylko w Polsce, ale też za granicą" - powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Obecnie już blisko 30% sprzedaży pozapaliwowej w Czechach i na Słowacji stanowią produkty wytworzone w Polsce, a 20% na Litwie. Z rodzimymi produktami koncern wkracza również na niemiecki rynek. Aż 75% całej sprzedaży płynu do spryskiwaczy stanowi produkt Orlen Oil. W ofercie pozapaliwowej na niemieckich stacjach znaleźć też można lody i soki od polskich producentów, zaznaczono.

bEruQeDH

"Współpraca z PKN Orlen w trudnym czasie pandemii pozwoliła nam uratować ponad 400 miejsc pracy, zarówno w naszym zakładzie, jak i w kilkunastu kooperujących z nami szwalniach w regionie. W trakcie pracy nad dwuwarstwową permanentnie antybakteryjną maską, którą obecnie dostarczamy na stacje Orlen, rozszerzyliśmy prowadzone badania i w ich efekcie opracowaliśmy technologię produkcji higienicznej wielorazowej maski, która niszczy wirusy z grupy koronawirusów i inne wirusy typu otoczkowego, w tym wirus grypy" - powiedział w trakcie inauguracji kampanii dyrektor zarządzający marki Brubeck Dominik Kosuń.

Firmie Secpol - producentowi Sękacza Królewskiego - nawiązanie współpracy z PKN Orlen umożliwiło zwiększenie wartości nowych zamówień o ponad 15%, o tyle samo wzrosła też produkcja.

"W latach 2015-2019 nasze obroty wzrosły sześciokrotnie. Teraz pracujemy nad odbudowaniem trendu wzrostowego po pandemii" - powiedział dyrektor handlowy Secpolu Adrian Lach.

Współpraca PKN Orlen z firmą Bracia Sadownicy zaowocowała zwiększeniem obrotów producenta soków o 5%, lepszą dostępnością produktów, a tym samym większą rozpoznawalnością marki, podano również.

bEruQeDN

Z kolei firma Nowel od 1 stycznia do końca maja br. odnotowała wzrost zamówień o 60% w stosunku do poprzedniego roku.

"W ciągu ostatnich kilku lat, także dzięki tej współpracy, zainwestowaliśmy 250 mln zł w nowy zakład produkcyjny pieczywa, który należy do najnowocześniejszych na świecie" - powiedział wiceprezes firmy Nowel Michał Zajezierski.

Kampania #WspieramyPolskę od 22 czerwca ruszy m.in. w telewizji i internecie. Wcześniej, bo 20 czerwca, w Polskę wyruszy 21-metrowa ciężarówka, która odwiedzi 50 miejsc w całym kraju, w których PKN Orlen będzie promować polskie produkty i polskich producentów.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bEruQeEi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)