Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO Bank Hipoteczny wyemituje zielone listy zastawne o wart. 250 mln zł 

0
Podziel się

Warszawa, 28.11.2019 (ISBnews) - PKO Bank Hipoteczny po raz drugi zaoferuje inwestorom zielone listy zastawne w ramach kontynuacji pozyskiwania środków na finansowanie i refinansowanie energooszczędnych nieruchomości mieszkaniowych. Wartość emisji wyniesie 250 mln zł, a termin zapadalności listów ustalono na 2 grudnia 2024 roku, podał bank. 

PKO Bank Hipoteczny wyemituje zielone listy zastawne o wart. 250 mln zł 
bDZqpilh

"Marża w wysokości 51 pkt bazowych ponad WIBOR 3M została ustalona w procesie budowy księgi popytu przeprowadzonym 27 listopada 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Deklaracje nabycia listów zastawnych PKO Banku Hipotecznego złożyło 20 inwestorów na łączną kwotę ponad 450 mln zł.

"(...) Polski rynek i jego uczestnicy są dla nas szczególnie ważni i dlatego właśnie na tym rynku już po raz drugi w tym roku zaoferowaliśmy zielone listy zastawne, podtrzymując pozycję lidera wśród banków hipotecznych, jako emitent zarówno tradycyjnych, jaki i zielonych listów zastawnych" - powiedziała prezes Paulina Strugała, cytowana w komunikacie.

bDZqpilj

Emitowane przez PKO Bank Hipoteczny zielone listy zastawne posiadają certyfikację międzynarodowej organizacji Climate Bond Initiative, potwierdzającą spełnienie najwyższych standardów w zakresie pozytywnego wpływu na środowisko.

"PKO Bank Hipoteczny w ramach posiadanego portfela mieszkaniowych kredytów hipotecznych identyfikuje aktywa spełniające kryteria dla budynków mieszkalnych niskoemisyjnych w Polsce o wartości kilku miliardów złotych. W związku z tym wpływy z emisji zielonych listów zastawnych wykorzystane zostaną do zrefinansowania udzielonych przez Bank długoterminowych kredytów hipotecznych na nieruchomości o wysokiej efektywności energetycznej" - podano także.

PKO Bank Hipoteczny specjalizuje się w udzielaniu kredytów mieszkaniowych denominowanych w złotych. Jego głównym celem jest pozyskanie długoterminowego finansowania poprzez emisję hipotecznych listów zastawnych. Jest spółką w 100% należącą do PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 341,55 mld zł na koniec III kw. 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bDZqpilK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)