Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP przekazał ok. 9 mln zł dla służb medycznych, prowadzi akcję informacyjną

3
Podziel się

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa PKO Bank Polski przekazał blisko 9 mln zł na wsparcie służb medycznych. Bank aktywnie prowadzi także akcję informacyjno-edukacyjną w swoich placówkach na terenie kraju, podał PKO BP.

PKO BP przekazał ok. 9 mln zł dla służb medycznych, prowadzi akcję informacyjną
bDZvjSER

PKO Bank Polski angażuje się w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Głównym ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom banku, a także lokalnym społecznościom w całej Polsce, podano.

"PKO Bank Polski odpowiada na wyzwania i potrzeby społeczne, dlatego włączył się w pomoc, m.in. przez bezpośrednie wsparcie finansowe na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Przekazał 5 mln zł dla szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, a także 1,5 mln zł na zakup 3750 testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Ponadto przeznaczył 2,2 mln zł na zakup 80 tys. maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych" - czytamy w komunikacie.

Bank włącza się w szeroko zakrojone działania informacyjno-edukacyjne, m.in. w oddziałach bankowych zawieszono plakaty i dystrybuowane są ulotki "Koronawirus - najważniejsze zalecenia" przygotowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów KPRM), Ministerstwo Zdrowia (MZ) i Państwową Inspekcję Sanitarną (PIS), podano także.

bDZvjSET

Bank zachęca także do płatności bezgotówkowych i pozostania w domach. Od kilku dni trwa także kampania do klientów banku, promująca IKO, iPKO i płatności kartami.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 348,04 mld zł na koniec 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bDZvjSFu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Hehe
rok temu
Ja już wypłaciłem pieniążki z banku, muszą sobie jakoś poradzić jak to mówią komornicy.
kredyt men
rok temu
Mam kredyt w PKO BP nie martwią się o to że rupia mnie na kursie euro Ale 9 mln zł na polecenie nieRzadu oddają To moje PIENIADZE !!!
były
rok temu
A to dobre tylko,że pracownicy sami na swój koszt musieli się zaopatrywać w rękawiczki, płynyanty.itp dobrze, że zamykają wybrane placówki!
bDZvjSFv