Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP udostępni pomoc finansową PFR poprzez iPKO lub iPKO biznes

23
Podziel się

Firm mikro, małe i średnie (MŚP) będą mogły składać wniosek o subwencję finansową z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) z pomocą systemów bankowości elektronicznej iPKO lub iPKO biznes, podał bank PKO BP.

PKO BP udostępni pomoc finansową PFR poprzez iPKO lub iPKO biznes
bEqisoOJ

"Pandemia COVID-19 zaskoczyła cały świat i doprowadziła do spadku aktywności gospodarczej w skali nie widzianej od pokoleń. Po pierwszym etapie walki z wirusem, przechodzimy do kolejnego - poszukiwania stabilizacji w nowych warunkach. Dla gospodarki, ważnym źródłem stabilizacji będzie Tarcza Finansowa PFR o wartości 100 mld zł. PKO Bank Polski włączył się w prace nad systemem dystrybucji tych środków za pośrednictwem bankowości elektronicznej i udostępnia przedsiębiorcom możliwość złożenia wniosku o wsparcie. Mam nadzieję, że dzięki systemowi wspierającemu sprawne przekazywanie subwencji, uda się nam wspólnie ocalić więcej firm i tworzonych przez nie miejsc pracy" - powiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, cytowany w komunikacie.

27 kwietnia program uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej (KE). Po technicznym wdrożeniu ostatnich zaleceń KE przyjmowanie wniosków rozpocznie się w ciągu kilku dni, podano także.

"Maksymalna kwota subwencji zależy od wielkości przedsiębiorstwa, spadku przychodów czy liczby zatrudnionych i może wynieść nawet 324 tys. zł w przypadku mikrofirm oraz 3,5 mln zł w przypadku małych i średnich firm" - czytamy dalej.

bEqisoOL

Większa część (do 75%) uzyskanego wsparcia może być bezzwrotna po spełnieniu określonych warunków, w tym kontynuowania prowadzonej działalności oraz utrzymania na niezmienionym poziomie średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy.

Zapowiedziana na początku kwietnia br. tarcza finansowa zostanie skierowana do ponad 670 tys. polskich przedsiębiorstw.

PFR będzie emitował obligacje gwarantowane przez Skarb Państwa na finansowanie tarczy finansowej - opiewającej na ok. 100 mld zł - rządu, natomiast Narodowy Bank Polski (NBP) będzie mógł skupować te papiery od banków komercyjnych.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 348,04 mld zł na koniec 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bEqisoPm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(23)
Homeryczny
rok temu
PKO BP pomaga Polakom w tej ciężkiej sytuacji
Awangarda
rok temu
Brawo PKO BP, świetna inicjatywa
RqcjonalnyPol...
rok temu
PKO BP robi świetną robotę dla Polaków
bEqisoPn
Krajan
rok temu
Jestem pewien, że zarząd PKO jest złożony z na tyle doświadczonych w boju menadżerów, że poradzą sobie z kryzysem. Zaufanie ludzi i silną markę mają bez dwóch zdań.
Gaweł
rok temu
Pamiętam jak PKO kojarzyło się kiedyś z dinozaurami, a dzisiaj proszę lider innowacji.
...
Następna strona