Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
12.08.2020 12:15

PKO TFI odnotowało ponad 1 mld zł netto sprzedaży w lipcu br.

Klienci PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) kupili w lipcu jednostki uczestnictwa funduszy za ponad 1 mld zł netto, podało Towarzystwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Po krótkim okresie mniejszego zainteresowania inwestycjami, co było oczywistą konsekwencją pandemii, lokowanie w funduszach PKO TFI znów cieszy się dużą popularnością. Odnotowaliśmy rekordową sprzedaż w lipcu - ponad 1 mld zł netto. Równolegle rosną aktywa programów inwestycyjnych opartych o systematyczne wpłaty inwestowania w naszym portfelu. I tak np. środki naszych klientów w samych tylko PPK to już ponad 580 mln zł" - powiedział prezes PKO TFI Piotr Żochowski, cytowany w komunikacie.

W czasie lipcowego popytowego boomu największą popularnością cieszyły się jednostki funduszu PKO Obligacji Długoterminowych - sprzedaż za ponad 620 mln zł netto. Spośród funduszy akcji największe zainteresowanie inwestorów wzbudziły PKO Technologii i Innowacji Globalny (28 mln zł netto) oraz PKO Akcji Rynku Złota (20 mln zł netto).

Klienci PKO TFI przy zakupach funduszy najchętniej korzystają z placówek PKO BP. Na drugim miejscu w korzystaniu z oferty PKO TFI figuruje serwis internetowy iPKO.

Jak wskazano w komunikacie, PKO TFI nadal dominuje na rynku PPK - zarówno pod względem zarządzanych aktywów, jak i wartości miesięcznych napływów (wpłat) - tak w lipcu, jak i we wszystkich dotychczasowych miesiącach tego roku. W ubiegłym miesiącu do samych funduszy zdefiniowanej daty działających w ramach PPK prowadzonych przez PKO TFI wpłynęło blisko 63 mln zł.

PKO TFI zarządzało 41% aktywów w programach obsługiwanych przez TFI i 35% całości aktywów rynku PPK na koniec lipca br.

PKO TFI istnieje od 1997 roku. Należy do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zarządza środkami powierzonymi przez ponad 1 mln inwestorów indywidualnych i korporacyjnych.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-08-2020

kevinW PPK podoba mi się to, że pracodawca dokłada się do moich oszczędności. Dzięki temu mam znacznie lepsze warunki niż na lokatach oszczędnościowych.

Rozwiń komentarze (1)