Notowania

energetyka
05.03.2019 15:18

Polenergia ma zgodę UOKiK na sprzedaż 50% udziałów w Polenergia Bałtyk I

Polenergia oraz Wind Power uzyskały 5 marca bezwarunkową zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, podała spółka. To jeden z warunków zawieszających wejście w życie przedwstępnej, warunkowej umowy zbycia na rzecz Wind Power 50% udziałów w spółce zależnej Polenergia Bałtyk I, która prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Umowa przedwstępna przewiduje zawarcie umowy przyrzeczonej przenoszącej własność udziałów posiadanych przez spółkę na rzecz Wind Power. Zawarcie ostatecznej umowy uzależnione od spełnienia warunków zawieszających, obejmujących uzyskanie przez każdą ze stron bezwarunkowej zgody prezesa OUKiK oraz uzyskanie prawomocnej rejestracji przez Sąd Rejestrowy uchwały w przedmiocie przekształcenia SPV ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością" - czytamy w komunikacie Polenergii.

Uzyskanie bezwarunkowej zgody prezesa UOKiK oznacza, że został spełniony jeden z powyższych warunków zawieszających transakcji zbycia udziałów w SPV przez spółkę na rzecz Wind Power, podano także.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz