Notowania

energetyka
10.12.2019 11:29

Polenergia: Wind Power AS zapłaciła 34 mln zł za 50% Polenergii Bałtyk I

Polenergia zaksięgowała swoim na rachunku zapłatę 34 mln zł z tytułu prawa własności 50% udziałów w spółce MFW Bałtyk I - właścicielu spółki Polenergia Bałtyk I, które przeszły na rzecz Wind Power AS, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

9 grudnia 2019 r. Polenergia zawarła z Wind Power AS przyrzeczoną umowę sprzedaży 50% udziałów w spółce zależnej MFW Bałtyk I, która jest jedynym akcjonariuszem spółki Polenergia Bałtyk I. Polenergia Bałtyk I prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim.

20 grudnia 2018 r. Polenergia poinformowała, że zawarła przedwstępną, warunkową umowę zbycia 50% udziałów w spółce zależnej Polenergia Bałtyk I. Umowa przedwstępna została zawarta w związku z wykonaniem opcji na zakup udziałów spółki zależnej. Łączna bazowa cena sprzedaży udziałów wynosiła 33 351 813 zł.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz