Notowania

energetyka
09.12.2019 15:50

Polenergia zawarła przyrzeczoną umowę sprzedaży 50% Polenergii Bałtyk I

Polenergia zawarła z Wind Power AS przyrzeczoną umowę sprzedaży 50% udziałów w spółce zależnej MFW Bałtyk I, która jest jedynym akcjonariuszem spółki Polenergia Bałtyk I, podała grupa.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Prawo własności do udziałów przejdzie z emitenta na rzecz Wind Power AS z chwilą zaksięgowania na rachunku emitenta zapłaty z tytułu ceny" - czytamy w komunikacie.

MFW Bałtyk I jest jedynym akcjonariuszem spółki Polenergia Bałtyk I, która prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim.

20 grudnia 2018 r. Polenergia poinformowała, że zawarła przedwstępną, warunkową umowę zbycia 50% udziałów w spółce zależnej Polenergia Bałtyk I, która prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Umowa przedwstępna została zawarta w związku z wykonaniem opcji na zakup udziałów spółki zależnej. Łączna bazowa cena sprzedaży udziałów to 33 351 813 zł.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne