Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portfel zamówień grupy Feerum wynosi ok. 123,6 mln zł na l. 2020/2021

0
Podziel się

Warszawa, 30.11.2020 (ISBnews) - Portfel zamówień grupy Feerum na lata 2020 i 2021 wynosi ok. 123,6 mln zł, podała spółka. 

Portfel zamówień grupy Feerum wynosi ok. 123,6 mln zł na l. 2020/2021
bDAIRnHF

"Na dzień zatwierdzenia raportu do publikacji zakontraktowane zamówienia na produkty Grupy na okres 2020/2021 wynoszą około 123,6 mln zł i obejmują 20 umów, natomiast potencjalny portfel klientów obejmuje 294,4 mln zł, z czego potencjał klientów oczekujących na dofinansowanie unijne i posiadających pozwolenie na budowę kształtuje się na poziomie około 27,5 mln zł" - czytamy w raporcie.

Jak wskazano, grupa jest dobrze przygotowana do realizacji portfela zamówień - posiada odpowiednie zaplecze kadrowe, maszynowe oraz potencjał finansowy.

"Posiadane przez Grupę zasoby pozwalają na prawidłową realizację portfela zamówień, a także dalszą aktywność w pozyskiwaniu projektów zagranicznych, jak i krajowych. Aktualnie wysiłki spółek Grupy skupiają się przede wszystkim na utrzymaniu satysfakcjonującej rentowności kontraktowanych projektów oraz odpowiedniego zaplecza finansowego pod zapotrzebowanie wynikające z ich realizacji" - czytamy dalej.

bDAIRnHH

Przeprowadzone przez Feerum badania rynkowe wskazują, że naturalnymi kierunkami ekspansji przedsiębiorstwa w zakresie sprzedaży nowych produktów są rynki międzynarodowe. W szczególności jako zagraniczne rynki docelowe dla nowych produktów wskazano państwa Europy Środkowo-Wschodniej, podkreślono.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r. W 2019 r. miała 243 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bDAIRnIi
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)