Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
02.09.2019 08:00

Pozbud T&R miał 7,21 mln zł zysku netto, 15,13 mln zł EBITDA w I poł. 2019

Pozbud T&R odnotował 7,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 4,49 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zysk operacyjny wyniósł 11,96 mln zł wobec 7,61 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 15,13 mln zł wobec 10,19 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 88,57 mln zł w I poł. 2019 r. wobec 58,67 mln zł rok wcześniej.

"Zwiększenie osiągniętych przez grupę przychodów w porównaniu do przychodów uzyskanych w analogicznym okresie roku poprzedniego wynikało przede wszystkim z przychodów wygenerowanych z realizowanego przez grupę kontraktu w ramach projektu pod nazwą 'Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS' Część 1 - Wdrożenie systemu GSM-R, w ramach którego grupa wykonuje prace polegające na zaprojektowaniu, dostawie oraz wykonaniu wszystkich niezbędnych prac oraz robót budowlanych w celu wdrożenia na liniach kolejowych w Polsce sieci GSM-R jako dedykowanego dla kolei systemu bezprzewodowej łączności cyfrowej. W pierwszym półroczu 2019 roku przychody wypracowane przez grupę z w/w projektu wyniosły 27,5 mln zł" - czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 4,45 mln zł wobec 1,04 mln zł zysku rok wcześniej.

"W kolejnych okresach grupa zamierza rozwijać działalność deweloperską w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Jest to uwarunkowane możliwościami nabycia atrakcyjnie zlokalizowanych nieruchomości na korzystnych warunkach. Dotychczasowe doświadczenia w realizacji inwestycji 'Zacisze Strzeszyn' wskazują na istotny potencjał rozwoju tego segmentu działalności" - zapowiedziano także w raporcie.

Pozbud T&R specjalizuje się w produkcji okien i drzwi, jak również w świadczeniu kompleksowych usług budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz