Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
30.10.2020 10:15

Premier zobowiązał m.in. Orlen, Lotos, KGHM i PKO BP do budowy szpitali tymczas.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzje administracyjne zobowiązujące sześć spółek Skarbu Państwa - m.in. PKN Orlen, Grupę Lotos, KGHM Polska Miedź i PKO Bank Polski do budowy szpitali tymczasowych na łącznie co najmniej 3 tys. łóżek, poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk. PKN Orlen zapowiedział budowę takich szpitali w Płocku i Ostrołęce.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dzisiaj w nocy premier podpisał decyzję dla sześciu spółek Skarbu Państwa, bądź spółek, w których Skarb Państwa ma decydujący udział. Chodzi o decyzje administracyjne zobowiązujące te spółki do budowy szpitali tymczasowych. Łącznie będzie to co najmniej 3 tys. dodatkowych łóżek. To są takie spółki, jak Orlen, Lotos, KGHM, PKO BP" - powiedział Dworczyk w programie WP "Tłit".

Dodał, że te decyzje są z rygorem natychmiastowej wykonalności i te szpitale mają powstać "jak najszybciej".

PKN Orlen poinformował w komunikacie, że jako firma odpowiedzialna społecznie i największy pracodawca w regionie, zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku. Podobny obiekt powstanie również w Ostrołęce, przy wsparciu Energi, spółki z Grupy Orlen. Obie inicjatywy zostaną zrealizowane we współpracy z rządem.

"PKN Orlen jest odpowiedzialną firmą. Robiąc biznes musimy mieć na uwadze potrzeby pracowników, ale i mieszkańców miejscowości na terenie, których prowadzimy swoją działalność. Zwłaszcza w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia COVID-19. Doskonale rozumiemy jak ważne jest szybkie i skuteczne działanie, co niejednokrotnie udowodniliśmy w ostatnich miesiącach. Byliśmy i jesteśmy z Polakami na dobre i na złe. Teraz naszym obowiązkiem jest aktywne włączenie się w walkę z drugą falą pandemii. Dlatego podjęliśmy się zorganizowania tymczasowych szpitali w Płocku i Ostrołęce" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

PKN Orlen podał, że od początku trwania pandemii aktywnie wspierał walkę z COVID-19 w całej Polsce. Łącznie na ten cel przeznaczył ponad 120 mln zł.

Wczoraj premier informował, że liczba łóżek dostępnych łóżek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19 ma wynieść 31-32 tys. na koniec przyszłego tygodnia. Oprócz tego ma powstać dodatkowe 10 tys. łóżek w szpitalach tymczasowych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał, że według stanu na 29 października, do dyspozycji pacjentów z COVID-19 pozostaje 23 tys. łóżek.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, finanse, bankowość, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2020

MiroNa jakiej podstawie prawnej Morawiecki wydaje polecenia Prezesom spółek prawa handlowego

30-10-2020

TbWystąpienie Holowni z 23 go po „orędziu” wicepremiera, to moim zdaniem pierwsze przemówienie na poziomie męża stanu w wolnej Polsce.

31-10-2020

Gall AnonimŚwietny pomysł premiera Morawieckiego. W tym trudnym czasie wszystkie ręce na pokład!

Rozwiń komentarze (8)