Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
21.05.2020 16:11

Prezes BOŚ Banku nie będzie kandydował do zarządu na kolejną kadencję

Prezes Banku Ochrony Środowiska Bogusław Białowąs złożył oświadczenie, iż nie będzie kandydował do zarządu BOŚ Banku w kolejnej trzyletniej kadencji, podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pan Bogusław Białowąs - prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska złożył oświadczenie, iż nie będzie ubiegał się o stanowisko członka zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A. na kolejną trzyletnią kadencję, rozpoczynającą się po odbyciu walnego zgromadzenia Banku Ochrony Środowiska S.A., a co za tym idzie nie będzie brał udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowiska prezesa zarządu, wiceprezesa - pierwszego zastępcy prezesa zarządu oraz wiceprezesa zarządu banku, ogłoszonego przez Radę Nadzorczą Banku 14 maja 2020 r" - czytamy w komunikacie.

"Zrealizowałem główne cele z Ramowej Strategii Rozwoju Banku Ochrony Środowiska S.A. Patrząc na ostatnie trzy lata funkcjonowania banku widać, że w ramach tej instytucji nastąpiła fundamentalna zmiana zarówno w zakresie modelu biznesowego, jak i charakteru organizacji. Wprowadzone przeze mnie zmiany zaowocowały ponad trzykrotnym wzrostem wyniku netto, który w 2019 roku przekroczył 80 mln zł wobec 24,4 mln w 2017 r. Wzrost sumy bilansowej oraz rekordowy kwartalny wynik na działalności bankowej udowodniły, że Bank Ochrony Środowiska wrócił po wielu latach na ścieżkę stabilnego wzrostu. To wszystko pozwala mi z satysfakcją uznać, że w pełni zrealizowałem swoją misję związaną z zarządzaniem Bankiem Ochrony Środowiska. Zrealizowanie powyższego nie byłoby możliwe bez wydatnego wsparcia rady nadzorczej banku, za co pragnę serdecznie podziękować" - napisał w oświadczeniu Białowąs.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A. Aktywa razem banku wyniosły 18,49 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-05-2020

gość 123czy ktoś umie się poruszać po stronie bośbank24

22-05-2020

Zbulwersowany KlientTen bank to masakra. W Trójmieście np. pozamykali większość placówek. Jedyną w Gdańsku jest ta we Wrzeszczu, gdzie zawsze brakuje miejsc parkingowych. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)