Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Prezes BP: Fuzja Orlenu z Lotosem nadal może ograniczyć konkurencję

1
Podziel się

BP podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, dotyczące konieczności zadbania o konkurencję na rynkach zaopatrzenia, logistyki i szeregu rynków produktowych, w tym np. paliwa lotniczego, poinformował ISBnews prezes BP w Polsce Bogdan Kucharski.

Prezes BP: Fuzja Orlenu z Lotosem nadal może ograniczyć konkurencję
(Flickr)
bErxArNN

"Cały czas mamy obawy, że połączenie PKN Orlen i Grupy Lotos może ograniczyć konkurencję na krajowym rynku i dlatego z ramach market testu, prowadzonego przez Komisję Europejską, oceniliśmy proponowane środki zaradcze i wskazaliśmy Komisji, w jakich aspektach są one naszym zdaniem niewystarczające" - powiedział Kucharski w rozmowie z ISBnews.

Zastrzegł, że PKN Orlen ma teraz możliwość przedstawienia nowych warunków, a Komisja Europejska ma więcej czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.

Termin wydania decyzji został przesunięty z 30 czerwca na 22 lipca br.

bErxArNP

"Wydaje się, że jesteśmy coraz bliżej momentu podjęcia ostatecznej decyzji przez Komisję" - dodał prezes BP w Polsce.

Koncern BP, który rozpoczął działalność w Polsce w 1991 r., miał 575 stacji paliw na koniec 2019 r., co oznaczało drugą pozycję na rynku.

Piotr Apanowicz

bErxArOq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
perun
rok temu
A ja panie prezesie od 10 lat was omijam szerokim łukiem, pokazaliście klase przy Deepwater Horizon... Tylko orlenik i lotosik :)