Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
12.03.2020 14:41

Prezes GPW: Notowania na giełdzie nie zostaną zawieszone

Notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) nie zostaną zawieszone, zapewnił prezes GPW Marek Dietl.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Obecnie nie widzimy żadnych przesłanek do zawieszenia obrotu. GPW, jak i cały rynek pod względem operacyjnym działają w sposób niezakłócony" - powiedział Dietl w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Podkreślił, że system obrotu jest elektroniczny i z technicznego punktu widzenia w pełni odporny na zewnętrzne uwarunkowania.

"Posiadamy wewnętrzne procedury na sytuacje awaryjne i kryzysowe i podjęliśmy działanie mające na celu zmitygowanie ryzyk. Priorytetem GPW jest zapewnienie płynności rynku, bo płynność dla inwestorów jest najważniejsza. Podobnie działają obecnie inne giełdy na świecie, które umożliwiają inwestorom w sposób niezakłócony zawieranie transakcji" - dodał prezes.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

Antybankster , prawdaCo tam zyski akcjonariuszy i wyceny firm , nie ważne wyniki transakcji tylko ich ilość bo na tym GPW zarabia , niech wszyscy handlują choćby … Czytaj całość

12-03-2020

RymcymcymKasyno i szulernia na Książęcej tylko przez przypadek nazywana giełdą gra do końca jak orkiestra na Tytaniku.

12-03-2020

zeflikJak masz sporo forsy kupiłeś szorty na lewarze 20, to możesz do zera zrolować kurs danego waloru. I to się dzieje.

Rozwiń komentarze (3)