Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
18.06.2020 11:35

Prezes PKN Orlen spodziewa się decyzji inwest. ws. Ostrołęki C w 1-1,5 miesiąca

Decyzja inwestycyjna w sprawie budowy elektrowni Ostrołęka C powinna zapaść w ciągu 1-1,5 miesiąca, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spodziewam się decyzji inwestycyjnej w sprawie budowy elektrowni Ostrołęka w ciągu miesiąca, półtora" - powiedział Obajtek dziennikarzom.

Zwrócił uwagę, że decyzja o zmianie paliwa dla tej elektrowni w węgla na gaz ziemny poprawiła nastroje na giełdzie nie tylko dla samego Orlenu, ale i dla całej branży energetycznej.

"Trwają dwa strumienie rozmów. Jeden związany z rozliczeniem procesuj budowy bloku węglowego, a drugi - na temat umowy inwestycyjnej. Oba realizowane są bardzo dynamicznie" - wskazał prezes.

Na początku czerwca br. PKN Orlen zawarł porozumienie ze spółkami Energa i Enea, dotyczące kierunkowych zasad kontynuacji współpracy przy budowie elektrowni Ostrołęka C realizowanej przez spółkę Elektrownia Ostrołęka koncern. Porozumienie to przewiduje kontynuację inwestycji ze zmianą założeń technologicznych z technologii węglowej na technologię opartą na paliwie gazowym.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: energetyka, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

LoBajtek to jest ktoś

Rozwiń komentarze (1)