Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
11.03.2020 12:16

Prezydent chce rozwiązań pomagających kredytobiorcom, KNF deklaruje współpracę

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zamierza wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Jacek Jastrzębski zadeklarował gotowość współpracy.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców zw. z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy" - napisał prezydent na Twitterze.

Przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski stwierdził, że jest to "bardzo cenna i potrzebna inicjatywa w obliczu obecnej sytuacji".

"Jako @uknf z pewnością przyłączymy się do prac w celu jak najszybszego wypracowania optymalnego rozwiązania, opartego o szeroki konsensus wszystkich interesariuszy" - napisał Jastrzębski na Twitterze.

W związku z epidemią koronawirua, rząd podjął dziś decyzję o zamknięciu szkół i uczelni wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie. Zamknięte zostaną także placówki kultury, muzea i kina, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek, od godziny 15.00 wprowadzono kompleksowy system ochrony sanitarnej granic - początkowo na przejściach granicznych z Niemcami (m.in. Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice) i z Czechami (w Gorzyczkach), a następnie na wszystkich przejściach granicznych, także na granicy wschodniej i w portach. Kontrole prowadzone są w pociągach dalekobieżnych Intercity, a docelowo mają objąć wszystkie pociągi.

We wtorek podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez, gromadzących więcej niż 1 tys. osób na stadionie i ponad 500 osób w hali.

W Polsce jest obecnie 25 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronowirusa.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2020

KtosCzemu dopiero teraz zostały wprowadzone kontrole na granicach? A nie 3 tygodnie temu? Zanim został potwierdzony chociaz 1 przypadek ?

12-03-2020

henrykjSłow padło bardzo dużo ale one kończyły sie tylko na deklaracjach. Kiedy twierdzono, że te działania na korzyśc konsumentów po niewczasie okazywało … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)