Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
23.03.2020 16:01

Prezydent: Nie ma wątpliwości, że kryzys będzie głęboki

Kryzys gospodarczy, wywołany epidemią koronawirusa będzie głęboki, uważa prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nikt nie ma wątpliwości, że ten kryzys wywołany przez koronawirusa będzie głęboki, będzie głęboki na całym świecie. Dotyka także Polskę, wszyscy widzimy jaka jest sytuacja" - powiedział prezydent po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), na której omawiano rozwiązania, jakie mają znaleźć się w tzw. tarczy antykryzysowej, której założenia przedstawiono w ubiegłym tygodniu.

Przypomniał, że "jest to plan działań gospodarczych, działań, które mają ochronić miejsca pracy, działań, które mają ochronić interesy polskich przedsiębiorców".

"W wielu przypadkach - mamy nadzieję - zapewnią możliwość dalszego bytu i powrotu stopniowego naszej gospodarki do stanu gospodarki dobrze funkcjonującej" - dodał.

Poinformował, że "prace nad tymi rozwiązaniami toczą się nadal", a w projekcie "będą uwzględniane zasadne uwagi opozycji".

Zdaniem prezydenta specustawa, dotycząca działań osłonowych dla przedsiębiorców powinna także objąć rolników. "To nie jest tak, że rolnicy zostaną pozostawieni sami sobie. Te zapisy będą w ustawie, nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej" - powiedział.

Zaznaczył, że oprócz zwolnień ze składek na ubezpieczenia społeczne, odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), należy także zwolnić rolników ze składek w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS).

Wyraził nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu projekt działań osłonowych dla przedsiębiorców będzie procedowany na posiedzeniu Sejmu. Najbliższe posiedzenie izby niższej zaplanowano na 26 marca.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

ddddddddddto zwolnijcie (nie odroczcie) w końcu ludzi z tych haraczy jak podatki i zusu, tak jak inne kraje. jak nagle 100tyś firm się zamknie to nikt wam już … Czytaj całość

23-03-2020

Polak z PolskiJarek zawsze możesz oddać władzę jak w 2006r. tylko czy teraz nie będą Cię sądzić.

23-03-2020

Tusku wracajPrzecież rząd PIS już odbudował Polskę z ruiny , chyba nie myśleli że boom w gospodarce będzie trwał całą ich kadencję.

Rozwiń komentarze (3)