Notowania

górnictwo
23.05.2019 13:36

Produkcja miedzi płatnej KGHM wyniosła 58,6 tys. ton w IV, wzrost o 23% r/r

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,6 tys. ton w kwietniu 2019 r. i była o 23% wyższa niż przed rokiem, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wzrost w stosunku do kwietnia 2018 r. o 23% dotyczył produkcji krajowej oraz Sierra Gorda. Nieznaczny spadek zanotowany w KGHM International wynikał przede wszystkim z niższej produkcji w kopalni Robinson na skutek zmniejszenia zawartości miedzi w eksploatowanej rudzie." - czytamy w komunikacie.

Produkcja srebra wyniosła 127,9 t i uległa zwiększeniu o 46% r/r. Poprawę zanotowano w zakresie aktywów polskich, jak i zagranicznych, podano także.

"Produkcja TPM wyniosła 19,9 tys. troz. Wzrost o 31% dotyczył zarówno aktywów polskich jak i zagranicznych" - czytamy dalej.

Produkcja molibdenu wyniosła 0,4 mln funtów. Zmniejszenie produkcji jest pochodną mniejszej zawartości molibdenu w rudzie w kopalni Sierra Gorda.

"W okresie od stycznia do kwietnia 2019 r. produkcja miedzi, srebra i metali szlachetnych (TPM) Grupy KGHM kształtowała się powyżej wielkości zrealizowanych w analogicznym okresie 2018 r. Spadek produkcji molibdenu wynika z planowanej sekwencji wydobycia w Sierra Gorda (eksploatacja obszarów o niższej zawartości Mo). Produkcja miedzi, srebra, TPM oraz molibdenu w okresie czterech miesięcy 2019 r. kształtowała się powyżej wielkości przyjętych w budżecie na ten okres" - podsumowano w komunikacie.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz