Notowania

górnictwo
23.09.2019 15:14

Produkcja miedzi płatnej KGHM wzrosła o 3% r/r do 59,2 tys. ton w sierpniu

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 59,2 tys. ton w sierpniu 2019 r. i była wyższa o 3% r/r, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Produkcja miedzi płatnej wyniosła 59,2 tys. t. Wzrost w stosunku do sierpnia 2018 roku o 3% dotyczył produkcji krajowej oraz zagranicznej. W KGHM Polska Miedź S.A. istotne znaczenie miał wzrost przerobu i zawartości miedzi w urobku" - czytamy w komunikacie.

Produkcja srebra wyniosła 122,1 t i była niższa od wielkości zrealizowanej w sierpniu 2018 roku ze względu między innymi na niższe zawartości srebra w urobku w KGHM Polska Miedź S.A.

Produkcja TPM wyniosła 17,9 tys. troz. Wzrost produkcji miesięcznej r/r o 7% dotyczył aktywów zagranicznych, przede wszystkim ze względu na wyższy przerób rudy w Sierra Gorda oraz wzrost zawartości złota i wyższy uzysk zrealizowany w kopalni Robinson.

Produkcja molibdenu wyniosła 1,42 mln funtów. Wzrost w porównaniu do sierpnia 2018 r. jest efektem wyższej zawartości molibdenu oraz większego wolumenu przerobionej rudy w kopalni Sierra Gorda, podano także.

W okresie styczeń-sierpień 2019 r. produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 470,9 tys. ton wobec 407,9 tys. ton rok wcześniej.

"W okresie od stycznia do sierpnia 2019 roku produkcja miedzi, srebra i metali szlachetnych (TPM) Grupy KGHM kształtowała się powyżej wielkości zrealizowanych w analogicznym okresie 2018 roku. Natomiast spadek produkcji molibdenu wynika z niższej zawartości tego metalu w rudzie przerabianej w Sierra Gorda. Plan produkcji wymienionych powyżej metali został zrealizowany z kilkuprocentową nadwyżką, natomiast wolumen sprzedaży był niższy niż założono w planie, głównie z uwagi na brak sprzedaży koncentratu uwzględnionego w budżecie KGHM Polska Miedź S.A." - czytamy także w materiale.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,53 mld zł w 2018 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz