Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Projekt Protektora rekomendowany do 6,28 mln zł dofinansowania przez NCBR

0
Podziel się

Protektor otrzymał pozytywną ocenę i został wybrany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania projektu pn. "Obuwie przyszłości - opracowanie inteligentnych rozwiązań (smartware) dla pensjonariuszy i pracowników domów opieki, szpitali, jak również rozwiązań wspierających pracę ratowników, w szczególności straży pożarnej"  kwotą wysokości 6,28 mln zł, podała spółka.

Projekt Protektora rekomendowany do 6,28 mln zł dofinansowania przez NCBR
bDIEuWWd

"Celem projektu będzie przeprowadzenie prac B+R, w wyniku których powstanie obuwie wyposażone w inteligentne rozwiązania pozwalające m.in. na lokalizację i wykrywanie zagrożeń (smartware). Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 15 712 186,25 zł. Rekomendowana przez NCBR kwota dofinansowania, tj. 6 284 874,5 zł, odpowiada kwocie wnioskowanego przez spółkę dofinansowania" - czytamy w komunikacie.

Spółka będzie mogła rozpocząć realizację projektu po podpisaniu z NCBR stosownej umowy. Realizacja projektu stanowi element wdrażania w życie strategii na lata 2020-2023, podano także.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 100 mln zł w 2019 r.

bDIEuWWG
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)