Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przychody CDRL w polskich sklepach wzrosły r/r do 11,9 mln zł w marcu

0
Podziel się:

CDRL zanotowało 11,9 mln zł przychodów z polskiej sieci detalicznej i 2,3 mln zł w kanale e-commerce w lutym, co  oznacza wzrost o odpowiednio 4% i 45% r/r.

Przychody CDRL w polskich sklepach wzrosły r/r do 11,9 mln zł w marcu

"Dynamicznie rosnąca sprzedaż w kanale e-commerce bardzo nas satysfakcjonuje. Wkładamy wiele wysiłku, aby sklep internetowy był dla naszych klientów przyjazny i funkcjonalny. W sklepach stacjonarnych zauważamy efekt niedziel niehandlowych, rekompensujemy to jednak online, gdzie przeniosła się część kupujących. Jesteśmy zadowoleni, że nowa kolekcja wiosna - lato przypadła do gustu rodzicom oraz ich dzieciom. Satysfakcja naszych klientów jest dla nas priorytetem" - powiedział prezes Marek Dworczak, cytowany w komunikacie.

Narastająco, w pierwszym kwartale 2019 roku, łączna sprzedaż w Polsce odzieży i akcesoriów marki Coccodrillo wyniosła 38,3 mln zł, czyli o 2,7% więcej r/r. W samym kanale e-commerce spółka wypracowała 6,7 mln zł przychodów wobec 5,4 mln zł rok wcześniej, co odpowiada wzrostowi o 24% r/r. W sklepach stacjonarnych przychody ukształtowały się na poziomie 31,6 mln zł i były niższe od ubiegłorocznych o niespełna 1%.

Na koniec 2018 r. w skład sieci handlowej grupy wchodziło 501 punktów handlowych. W Polsce zlokalizowanych jest 251 salonów franczyzowych i własnych, w Unii Europejskiej 145, a 105 w pozostałych krajach, podano także.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)