Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przychody Wojasa spadły o 34,4% r/r do 12,94 mln zł w marcu

6
Podziel się

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Grupę Wojas w marcu 2020 roku wyniosły 12,94 mln zł i były niższe o 34,4% w skali roku, podał Wojas. 

Przychody Wojasa spadły o 34,4% r/r do 12,94 mln zł w marcu
bEqTLTcR

"W okresie styczeń - marzec 2020 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 49 281 tys. zł i była niższa o 2,7% w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego" - czytamy także w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w marcu 2020 roku wyniosły 8 281 tys. zł i były niższe o 36,1 % od przychodów osiągniętych w marcu 2019 r. Narastająco, w okresie styczeń - marzec 2020 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 36 824 tys. zł i były niższe o 1,2 % od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

"Na spadek przychodów wpływ miała pandemia koronawirusa COVID-19 i wynikający z niej spadek popytu konsumpcyjnego oraz ostatecznie zamkniecie od dnia 14 marca 2020 r. sklepów Wojas i Bartek w centrach handlowych, gdzie znajduje się 95% sklepów własnych. Jednocześnie zamknięcie sklepów spowodowało wzrost sprzedaży i udziału kanału detalicznego online w całkowitej sprzedaży detalicznej, a udział kanału online w miesiącu marcu 2020 roku w sprzedaży detalicznej wyniósł 45,2%" - czytamy także.

bEqTLTcT

Spółka podkreśliła, że wpływ pandemii koronawirusa COVID-19 ma istotny wpływ na jego działalność w zakresie istotnego spadku sprzedaży oraz zmniejszenia się detalicznej marży brutto.

"Grupa kapitałowa Wojas szacuje, iż w miesiącu kwietniu 2020 r. o 70% spadną całkowite przychody ze sprzedaży w stosunku do przychodów osiągniętych w kwietniu 2019 roku. Poprawa sprzedaży jest istotne związana z ustaniem pandemii w kraju. Jednocześnie grupa kapitałowa Wojas podejmuje intensywne działania stabilizujące mające za główny cel utrzymanie płynności finansowej" - podsumowano w materiale.

Wojas to jeden z największych producentów obuwia w Polsce, notowany na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

Wojas to jeden z największych producentów obuwia w Polsce, notowany na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

bEqTLTdu
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
No
rok temu
Może drogie buty ale 3 sezony wytrzymują bez śmierdzenia z nich
Bvx
rok temu
Ja już dawno wyleczyłem się z kupowania butów w galeriach. Buty warte 150 zł sprzedają za 350 pln. Teraz ludzie zaczną liczyć każdą złotówkę to nabiorą troche pokory....
Edek sprzedaw...
rok temu
To takie dziwne że spadły? Jakby Wojas nie windowal cen do niemal zaporowych byłoby lżej całej grupie
bEqTLTdv
Nie oceniam
rok temu
Dla jednych drogi a dla innych tani. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Pol
rok temu
Niech podnioso ceny do 1000 to na bank bedo miec zyski jeszcze wieksze buty po 400 zeta chyba ze zlota je robio abo marza 500 ptocent powodzenia