Notowania

finanse
14.11.2019 11:12

PZU będzie analizował możliwość przejęcia mBanku 

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) będzie analizował możliwość przejęcia mBanku w kontekście potencjalnych synergii, jakie mógłby uzyskać z bankami, należącymi do grupy, poinformował prezes Paweł Surówka. PZU nie zamierza sprzedawać żadnego ze swoich banków, dodał.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ogłoszenie sprzedaży tak istotnego banku, jakim jest mBank jest zbyt ważną sprawą, by nie była przez nas analizowana. Będziemy ją analizowali tylko w kontekście potencjalnie istniejących synergii naszej części bankowej" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

"PZU nigdy nie rozważało i nie rozważa sprzedaży swoich banków" - dodał.

W ub. tygodniu prezes Banku Pekao - należącego do Grupy PZU - Michał Krupiński informował, że bank skupia się na wzroście organicznym, ale zlecił analizy dotyczące potencjalnego przejęcia mBanku.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

Pod koniec października minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński mówił, że rząd jest zainteresowany, żeby aktywa mBanku, wystawione na sprzedaż przez Commerzbank, przeszły w ręce instytucji, które "można powiedzieć, są bardziej krajowe, aniżeli zagraniczne".

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2019

BorysNajpierw jeden państwowy złodziej PKO BP a teraz drugi państwowy złodziej. Ehhh

Rozwiń komentarze (1)