Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PZU będzie kontynuować negocjacje z Grupą Skanska ws. najmu biur na centralę

0
Podziel się

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) podjął decyzję o kontynuacji negocjacji, dotyczących określenia finalnych warunków umowy najmu powierzchni biurowej, handlowo-usługowej, magazynowej oraz miejsc parkingowych pomiędzy PZU SA i PZU Życie SA a Bitra Enterprise 1, których pierwotnie zadeklarowany termin zakończenia przypadał na 29 maja br., podała spółka.

PZU będzie kontynuować negocjacje z Grupą Skanska ws. najmu biur na centralę
bErbGzvV

"Przedłużenie negocjacji z wynajmującym związane jest z sytuacją epidemiologiczną w kraju" - czytamy w komunikacie.

4 lutego PZU dokonało wyboru oferty w postępowaniu na najem siedziby centrali PZU i podpisało list intencyjny z Bitra Enterprise z Grupy Skanska. Kilka tysięcy pracowników PZU przeniesie się do tymczasowej lokalizacji centrali w II kw. 2022 r. Całkowita, szacunkowa wartość potencjalnej umowy najmu budynku, w okresie 10 lat jej trwania, wynosi ok. 805 mln zł brutto, podano wtedy.

PZU wyjaśniało, że zaakceptowany został scenariusz postępowania przy wyborze siedziby Centrali PZU, polegający na zawarciu umowy najmu powierzchni biurowej, magazynowej oraz miejsc parkingowych z Bitra Enterprise oraz zatwierdzony został wybór budynku 'Y' w budowie, zlokalizowanego w kompleksie Generation Park, usytuowanego przy Rondzie Daszyńskiego 4 w Warszawie, jako lokalizacja siedziby Centrali PZU.

bErbGzvX

Jednocześnie 4 lutego br. pomiędzy PZU SA i PZU Życie SA a wynajmującym został podpisany list intencyjny, którego przedmiotem jest określenie wstępnych warunków umowy najmu powierzchni biurowej, handlowo-usługowej, magazynowej oraz miejsc parkingowych.

Dotychczasowa centrala PZU mieści się w ponad 20-letnim PZU Tower w śródmieściu Warszawy przy al. Jana Pawła II 24. Budynek początkowo miał spełniać funkcje hotelowe, a następnie został przeprojektowany na cele biurowe. PZU wskazało, że w projekcie wykorzystano technologie, które obecnie są już nieefektywne i nie spełniają współczesnych standardów dla powierzchni biurowych z zakresu organizacji i ergonomii pracy oraz ochrony środowiska. Decyzja o przeniesieniu centrali PZU do tymczasowej siedziby jest spójna z przyjętą przez Grupę strategią "Zielone PZU".

Okres obowiązywania umowy, podpisanej w lutym ze Skanską wyniesie 10 lat. W tym czasie Grupa PZU przeanalizuje możliwości i podejmie decyzję o przyszłości dotychczasowej siedziby.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

bErbGzwy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)