Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

R.Power pozyskał 100 mln zł na przejęcia kolejnych projektów fotowoltaicznych

1
Podziel się

W ramach ostatniej aukcji na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych (OZE) dla instalacji nieprzekraczających 1 MWp R.Power zabezpieczył gwarancje przychodów dla portfela projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 122 MWp, podała spółka. Firma planuje przejmować kolejne projekty instalacji fotowoltaicznych i pozyskała na ten cel 100 mln zł.

R.Power pozyskał 100 mln zł na przejęcia kolejnych projektów fotowoltaicznych
bDAnCoWd

"Naszym celem jest stworzenie wieloletniego programu inwestycyjnego, w ramach którego dzięki projektom zakupionym od partnerów zewnętrznych będziemy budować duże portfele elektrowni. W ramach wspominanego programu już w tym roku chcielibyśmy dokonać akwizycji instalacji o mocy 80-100 MWp spośród projektów, które wygrały aukcje w grudniu 2019 r. oraz ponad 200 MWp projektów powyżej 1 MW mocy, które uzyskały lub wkrótce uzyskają warunki przyłączenia" - powiedział dyrektor finansowy grupy R.Power Michał Swół, cytowany w komunikacie.

Firma zabezpieczyła znaczne środki na zakup portfeli projektów PV od polskich deweloperów. Pieniądze pochodzą zarówno ze środków własnych, jak i zewnętrznych, podano także.

Program inwestycyjny R.Power obejmuje również wsparcie finansowe i merytoryczne projektów wielkoskalowych, realizowanych przez zewnętrznych deweloperów.

bDAnCoWf

Strategia grupy R.Power skupia się na budowie dużych portfeli elektrowni fotowoltaicznych i ich późniejszym serwisowaniu. Firma obecnie kończy budowę projektów o mocy blisko 50 MWp, które wygrały aukcje w 2018 roku oraz rozpoczyna realizację 130 elektrowni (ponad 120 MWp), które zabezpieczyły sprzedaż energii w aukcji przeprowadzonej 10 grudnia 2019 roku.

R.Power jest jedną z największych firm w sektorze fotowoltaiki w Polsce z udziałem rynkowym - jak podaje - na poziomie 20%. Firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 800 MWp. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV, rozwijając projekty elektrowni, budując je, jak i świadczy usługi profesjonalnego zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych (O&M).

bDAnCoWG
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
człowiek któr...
11 miesięcy temu
Tymczasem Mongolia suszonym krowim i baranim od zamarznięcia się ratuje ale my pogłowie redukujemy.