Notowania

górnictwo
20.01.2020 12:01

Rada nadzorcza PGG ogłosiła konkurs na stanowiska dwóch wiceprezesów

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska wiceprezesa ds. strategii i nadzoru właścicielskiego oraz wiceprezesa ds. sprzedaży, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Termin składania dokumentów upływa 4 lutego br., podano w ogłoszeniach

"Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone będą w dniach od 17.02.2020 do 19.02.2020 roku w siedzibie spółki w Katowicach" - czytamy dalej.

Wśród wymagań dla kandydatów na oba stanowiska wymieniono: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni okres zatrudnienia, co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz