Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Unton
|

Radosław Majdan sprzedał akcje Vabun

105
Podziel się:

Radosław Majdan sprzedał połowę posiadanych przez niego akcji spółki Vabun. Były bramkarz jest twarzą marki, a do niedawna był także prezesem firmy.

Radosław Majdan sprzedał akcje Vabun
Radosław Majdan sprzedał część akcji Vabun. (East News)
bESvHuVx

Radosław Majdan sprzedał 15, 82 proc. akcji notowanej na rynku NewConnect spółki Vabun, która zajmuje się produkcją i dystrybucją kosmetyków, głównie perfum. Przed świętami nieoczekiwanie zrezygnował on z funkcji prezesa firmy.

Pakiet, który sprzedał były bramkarz, to 775 tys. akcji, co stanowi 15,82 proc. kapitału i daje 23,85 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Transakcji dokonano na mocy umowy cywilno-prawnej i nie podano jej wartości. W środę na zamknięciu sesji jedna akcja Vabun kosztowała 3,84 zł. Wartość giełdowa sprzedanego pakietu wynosiła więc w przybliżeniu 2,9 mln zł. W poniedziałek po południu kurs spółki rośnie o kilkanaście procent do 4,35 zł.

bESvHuVz
Zobacz także: Dr Irena Eris: byliśmy zaskakiwani decyzjami. Twórcy kosmetycznego imperium o początkach epidemii

Przed transakcją Majdan posiadał 1.550.000 akcji stanowiących 31,63 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do 47,69 proc. głosów na walnym.

Obroty spółki Radosława Majdana spadły drastycznie przez pandemię koronawirusa, co widać w wynikach finansowych. Przychody netto ze sprzedaży w trzecim kwartale 2020 roku wyniosły 59 622 zł. i były o 82 proc. mniejsze niż w analogicznym okresie rok temu.

bESvHuVF

Porównując wszystkie trzy kwartały obecnego roku do tego samego okresu w ubiegłym roku, przychody netto ze sprzedaży wyniosły 583 966 zł i spadły o 64 proc. rok do roku.

Jednak w ciągu ostatniego miesiąca cena akcji notowanej na rynku New Connect spółki Vabun poszła w górę o prawie 300 proc. Wzrostowy rajd zbiegł się w czasie z informacją o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych.

Na początku grudnia spółka ogłosiła bowiem przegląd opcji strategicznych i poinformowała, że rozważane są różne opcje: sprzedaż części przedsiębiorstwa, połączenie z innym podmiotem lub pozyskanie nowego, znaczącego inwestora lub partnera strategicznego.

Kurs Vabun w ciągu ostatniego miesiąca:

bESvHuVG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESvHuWa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(105)
Wojtek
11 miesięcy temu
Czyli ten przegląd opcji strategicznych był tak dobry, że trzeba się wycofać z biznesu. A frajerzy uwierzyli wcześniej w ten przegląd, ha ha ha. A tak na marginesie obrót 59 tys w miesiąc to tyle co nic . Tyle to baba pierogów sprzedaje na bazarze... Żenada
Demon
11 miesięcy temu
Wg raportu za I kwartał 2019, bo późniejsze nie są dostępne, spółka zrobiła 490.770,50 obrotu z wynikiem nieco ponad 40.000,00, czyli ogólnie bieda z nędzą. Jeśli więc Radek sprzedał te akcje za 3 miliony to można powiedzieć, że wygrał w totka swoją szóstkę, bo spółka nie ma żadnej wartości. Chyba, że Radek wiedział coś czego nie wiedzą inni...
Wolf
11 miesięcy temu
Za 3 kwartały przychód !!! (0.56 mln)jak dużego sklepu osiedlowego a akcje na newconnect i wycena firmy ok. 20 mln zł.....jaki był zysk niech podadzą bo przewiduje niezły minus.....i do tego wzrost notowań....heh....może parę słów od maklera który to poleca
bESvHuWb
Romano
11 miesięcy temu
Spolka która miała w 3 kwartale przychody na poziomie 59 tys zł - jej wartość rynkowa (cześć zbyta przez Radzia) to 2,9 mln ???!!!!!!! Ozark przy tym to pikus
expert
11 miesięcy temu
VABUN nie ma przyszłości !
...
Następna strona