Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ready Bathroom dostarczy moduły łazienkowe do Danii, planuje nowe fabryki

0
Podziel się:

Warszawa, 22.02.2019 (ISBnews) - Ready Bathroom producent łazienek modułowych z siedzibą w Bolesławcu ma kontrakt z jedną z największych firm deweloperskich w Danii na dostawę 300 wyposażonych modułów łazienkowych przeznaczonych do budownictwa mieszkaniowego opiewa na wartość około 10 mln DKK (6 mln zł), podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Firma planuje budowę kolejnych fabryk na Dolnym Śląsku (powiat Lwówek i Bolesławiec) w latach 2021-2022, by pokryć zapotrzebowania zamówień eksportowych.

Ready Bathroom dostarczy moduły łazienkowe do Danii, planuje nowe fabryki

"Od stycznia 2019 r. uruchomiliśmy przedstawicielstwo na kraje Beneluksu. W II kwartale bieżącego roku wyprodukujemy pierwsze domy modułowe. To kompleksowe rozwiązanie będziemy promować na rynku polskim oraz - przez nasze przedstawicielstwa - w Danii, Beneluxie oraz w Anglii. Dodatkowo, na potrzeby nowych rynków zbytu, planujemy uruchomić w latach 2021-2022 kolejne zakłady na Dolnym Śląsku (powiat Lwówek i Bolesławiec). Podpisaliśmy już umowę z SSE o wsparciu naszych nowych inwestycji" - powiedział CEO Ready Bathroom Łukasz Załucki, cytowany w komunikacie.

"Istotną pomocą w rozeznaniu potencjału rynkowego dla firmy okazał się opracowany przez ZBH w Kopenhadze raport nt. duńskiego rynku budowlanego. Na moje zaproszenie firma wzięła także udział w PAIH EXPO - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą i podzieliła się swoim dotychczasowym doświadczeniem na rynku duńskim. W dniach 30-31 października br. planujemy wziąć wspólnie udział w konferencji i targach Building Green w Kopenhadze. Gratuluję Ready Bathroom sukcesu i oczywiście deklarujemy gotowość do dalszej, owocnej współpracy" - powiedział szef biura PAIH w Danii Łukasz Szymaszek, cytowany w komunikacie.

Ready Bathroom od 2015 roku działa na rynku duńskim, a pod koniec roku 2017 roku wykupiła 90% udziałów duńskiej spółki, która ma w swoich strukturach pracowników z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Dzięki utworzeniu spółki zależnej polski producent stał się ważnym dostawcą łazienek modułowych na rynek duński (sprzedaż około 5000 sztuk rocznie). Firma dysponuje zakładem produkcyjnym w Legnicy o powierzchni 9 tys. m2, zatrudniając, zarówno przy produkcji łazienek modułowych jak i w usługach budowlanych, łącznie 300 osób.

ZBH PAIH w Kopenhadze działa oficjalnie od maja 2018 roku. Do tej pory obsłużyło ponad 300 zapytań polskich firm z takich sektorów, jak: ochrona zdrowia (infrastruktura szpitalna, telemedycyna, opieka nad osobami starszymi), branża rolno-spożywcza (w szczególności żywność ekologiczna) i budowlana.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez zagraniczne biura handlowe (ZBH) na całym świecie.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)