Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Redan: Przychody Top Secret spadły o 82% r/r do ok. 3 mln zł w IV

0
Podziel się:

Sprzedaż towarów w sieci Top Secret w kwietniu 2020 r. wyniosła łącznie ok. 3 mln zł i była niższa o 82% r/r, podał Redan. W okresie 4 miesięcy br. sprzedaż Top Secret wyniosła ok. 35 mln zł i była o 51% niższa niż rok wcześniej.

Redan: Przychody Top Secret spadły o 82% r/r do ok. 3 mln zł w IV
bEstjoPp

Poziom sprzedaży towarów za kwiecień jest wciąż obciążony skutkami zakazu handlu związanymi z pandemią COVID-19, jak również dużą niepewnością co do dalszej sytuacji ekonomicznej, zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych, podano.

"W kwietniu sprzedaż w sklepach Top Secret w Polsce wyniosła 0,8 mln zł i była o 94% niższa w porównaniu do roku poprzedniego, przy powierzchni sieci niższej o 7% r/r. Ograniczenia działania sklepów w galeriach handlowych i niepewność konsumentów powodowały znaczne spadki sprzedaży, nawet w tych sklepach, które nie zostały bezpośrednio objęte zakazem handlu. Efektywnie sprzedaż generowało od 6% do prawie 40% (w końcówce miesiąca) powierzchni sklepów TST w Polsce. Z drugiej strony nastąpił wzrost w zakresie realizowanej marży procentowej na sprzedaży, w rezultacie niższych cen zakupu bieżącej kolekcji oraz wypłycenia upustów udzielanych na towarach z poprzednich sezonów" - czytamy w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce w kwietniu 2020 wyniosły 1,8 mln zł, co oznacza spadek o 23% r/r. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego Top Secret w Polsce wyniosła 7,2 mln zł i była ok. 39% niższa r/r. W kwietniu, podobnie jak w poprzednich miesiącach br., na spadku sprzedaży zaważyła przede wszystkim znacząco mniejsza oferta towarów z sezonu jesień/zima 2019 r. W roku ubiegłym, po sezonie jesień/zima 2018 r., zostały relatywnie duże zapasy niesprzedanych towarów, które były wyprzedawane w sklepie internetowym na głębokich upustach. W kwietniu br. nastąpił wzrost udziału w sprzedaży towarów z sezonu wiosna/lato br., dzięki czemu - pomimo ogólnego spadku obrotów - został wypracowany wyższy wolumen marży na sprzedaży, wskazano również.

bEstjoPr

"Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash na koniec kwietnia 2020 wyniosła 29,7 tys. m2, tj. była o 20% niższa niż w tym samym momencie 2019 r., z tego 55% zmniejszenia wynika z zamknięcia bądź utraty wpływu na sklepy znajdujące się zagranicą. W związku ze zmniejszeniem skali zapasów z poprzednich sezonów zmniejszeniu uległa także sieć outletowa" - czytamy dalej.

W związku z zakończeniem sprawowania kontroli (w rozumieniu Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej 10 Skonsolidowane Sprawozdania Finansowe) z dniem 18 lipca 2019 r. nad spółką TXM w restrukturyzacji dane dotyczące sprzedaży tej spółki nie są publikowane przez Redan. Raporty okresowe za poszczególne okresy 2020 r. grupy kapitałowej Redan będą uwzględniać w danych porównywalnych przychody ze sprzedaży towarów grupy kapitałowej TXM w restrukturyzacji za rok 2019 do dnia zakończenia kontroli w wysokości 123 mln zł z działalności kontynuowanej, przypomniano.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

bEstjoPS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)