Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reino Capital rozwiązał przedwstępne umowy nabycia spółek operac. Grupy Buma

0
Podziel się

Reino Capital i jego spółka zależna Reino SuppCos rozwiązały przedwstępne umowy nabycia udziałów w spółkach operacyjnych należących do Grupy Buma, podała grupa.

Reino Capital rozwiązał przedwstępne umowy nabycia spółek operac. Grupy Buma
bErNzTKJ

"Przyczyną rozwiązania umów było wcześniejsze odstąpienie od przedwstępnych umów sprzedaży udziałów wskazanych spółek operacyjnych przez RF CorVal International Holdings Limited oraz przedwstępnych umów sprzedaży spółek celowych wchodzących w skład Grupy Buma przez Fundusz Reino RF CEE Real Estate SCA SICAV-RAIF" - czytamy w komunikacie.

Porozumienie obejmuje również bezwarunkowe i nieodwołalne zwolnienie stron z długu i zrzeczenie się wszelkich roszczeń, w tym istniejących i przyszłych oraz warunkowych i bezwarunkowych, wynikających lub pozostających w związku z umowami przedwstępnymi, listem intencyjnym z dnia 19 lipca 2019 roku lub innymi dokumentami dotyczącymi tych umów, w szczególności w zakresie kosztów, kar, opłat, wydatków lub odszkodowań.

"W wyniku zawarcia porozumienia emitent nie jest dłużej narażony na ryzyko zapłaty kar umownych przewidzianych w wyżej wskazanych umowach przedwstępnych" - czytamy dalej.

bErNzTKL

W lutym br. Fundusz Reino RF CEE Real Estate, utworzony w ramach strategicznej współpracy Reino Capital i Grupy RF CorVal, zawarł przedwstępne umowy nabycia łącznie 10 nieruchomości należących do Grupy Buma. Łączną wartość brutto nabywanych aktywów wyceniono na ponad 1,3 mld zł.

Grupa Reino Capital to giełdowy holding złożony ze spółek działających na rynku nieruchomości komercyjnych. To pierwszy projekt biznesowy w Polsce zakładający pionową i poziomą konsolidację rynku poprzez docelowe łączenie tradycyjnych i alternatywnych klas aktywów z własną dystrybucją.

bErNzTLm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)