Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekonstrukcja rządu ma objąć minister finansów Teresą Czerwińską - prasa

1
Podziel się:

Planowana na najbliższe dni rekonstrukcja rządu ma objąć m.in. minister finansów Teresą Czerwińską, wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM.

Rekonstrukcja rządu ma objąć minister finansów Teresą Czerwińską - prasa

"Minister finansów Teresa Czerwińska do dymisji. Premier Mateusz Morawiecki chce, żeby planowana na najbliższe dni szybka rekonstrukcja rządu objęła wymianę nie tylko ministrów, którzy pojadą do Parlamentu Europejskiego, ale także szefową resortu finansów. Tę informację w kilku rządowych i partyjnych źródłach potwierdzili reporterzy RMF FM. Prawdopodobnie dymisja minister finansów Teresy Czerwińskiej nastąpi już w ten czwartek. Na stanowisku szefa resortu może zastąpić ją... sam premier Morawiecki" - czytamy na portalu RMF24.pl.

Najpoważniej rozważany scenariusz to ten, że nowym ministrem finansów może zostać sam premier, podkreślono.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego mandaty uzyskali m.in. wicepremier Beata Szydło, minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Sejf
4 lata temu
Teresa wie najlepiej, że obietnice wyborcze Kaczyńskiego zrujnują budżet. Nie chce siedzieć w jednej celi z Kaczyńskim i Morawieckim